Společnost Shanghai Electric se na slavnostním zahájení čínského koutku na konferenci COP28 podělila o inovativní řešení v oblasti zelené energie na podporu globálního udržitelného rozvoje

Dubaj (SAE) 15. prosince 2023 (PROTEXT/PRNewswire) – Společnost Shanghai Electric (SEHK:2727, SSE:601727) se zúčastnila slavnostního otevření čínského koutku na 28. konferenci smluvních stran Rámcové úmluvy OSN o změně klimatu (COP28), která se konala od 30. listopadu do 12. prosince 2023 v Dubaji ve Spojených arabských emirátech. Doprovodná akce pod názvem „Ekologická civilizace a krásná Čína“, která se konala v rámci konference, představila světu vedoucí úlohu společnosti v oblasti ekologicky šetrného řízení a udržitelnosti.

Qiu Minghua, zástupce generálního ředitele společnosti Shanghai Electric Power Plant Engineering Company, na akci řekl: „V tomto klíčovém okamžiku pro ekologicky šetrné řízení společnost Shanghai Electric pokračuje v poskytování inovativních ekologických řešení pro více energetických společností a průmyslových podniků. Budeme i nadále usilovat o vzájemně výhodnou spolupráci s partnery, abychom všichni společně přivítali novou zelenou budoucnost udržitelného rozvoje.“

Společnost Shanghai Electric zůstává věrná svým závazkům v oblasti ESG a prosazuje svou strategii rozvoje 4+2+X, která se zaměřuje na nově vznikající obory podporované pokročilými technologiemi se silným důrazem na integraci větrné energie, solární energie, vodíku a skladování energie. Klíčovým cílem strategie je snižování emisí uhlíku v energetice a průmyslu a aktivní budování trojrozměrného řešení pro průmyslové parky s nulovými emisemi uhlíku, které průmyslovým parkům poskytuje vše od návrhu a výstavby zelených průmyslových závodů s distribuovanými obnovitelnými zdroji energie, které jsou vybaveny zelenými inteligentními výrobními linkami a vytvářejí průmyslem řízená zlepšení energetické účinnosti. Mezi klíčová inteligentní průmyslová řešení společnosti Shanghai Electric, která byla uvedena na trh v letošním roce, patří integrované řešení pro větrnou a solární energii zajišťující její distribuci a skladování a řešení Energy Carbon Smart Butler, které jsou klíčovými pilíři závazků společnosti v oblasti ESG.

Společnost Shanghai Electric se podílela na výstavbě několika klíčových projektů na podporu dubajské strategie čisté energie, jejímž cílem je do roku 2050 vyrábět 75 % energie z obnovitelných zdrojů. Jedním z těchto projektů je výstavba dubajské 700MW koncentrované solární elektrárny (CSP) a 250MW fotovoltaické solární elektrárny dodané na klíč Noor Energy 1, kterou společně financují společnosti Saudi International Electricity and Water Company (ACWA Power), Silk Road Fund a dubajský úřad pro energetiku a vodohospodářství.

Noor Energy 1, největší koncentrovaná solární elektrárna na světě, která se nachází ve 4. fázi solárního parku Mohammeda bin Rašída Al Maktúma, využívá pokročilou kombinaci věžové solární tepelné elektrárny a žlabové solární tepelné technologie, která nastavila nové globální měřítko jako nejvyšší věžová koncentrovaná solární elektrárna (CSP) na světě s největší kapacitou pro ukládání tepelné energie. Po dokončení bude projekt poskytovat zelenou energii pro 320.000 domácností a sníží emise uhlíku o 1,6 milionu tun ročně.

Společnost Shanghai Electric bude i nadále pokračovat ve vývoji vysoce kvalitních, ekologických a nízkouhlíkových energetických zařízení a zároveň bude realizovat další globální energetické projekty, které povzbudí více globálních partnerů, aby se připojili k úsilí o udržitelný rozvoj, podpořili ekologicky šetrné řízení a spolupracovali na realizaci zelenější budoucnosti pro všechny.

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2300923/Qiu_Minghua_shares_Shanghai_Electric_s_green_energy_innovations_at_COP28_s_China_Corner_opening_cere.jpg 

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1800747/logo_new_Logo.jpg 

KONTAKT: Jin Shen, +86(21)33261246, shenjin@shanghai-electric.com