Společnost Risen Energy se stala jediným vítězem v kategorii modulů v soutěži PV Magazine Awards 2023

Ning-po (Čína) 12. ledna 2024 (PROTEXT/PRNewswire) – Společnost Risen Energy, přední světový výrobce fotovoltaických panelů, nedávno zvítězila mezi více než 200 přihlášenými firmami z více než 39 zemí světa. Triumf společnosti Risen Energy, která se stala jediným výhercem v kategorii modulů, je přesvědčivým důkazem jejího neochvějného úsilí o dokonalost.

V rámci ankety PV Magazine Awards 2023 byly oceněny špičkové pokroky a vyznamenány špičkové inovace v solárním průmyslu. Letošní příspěvky pečlivě hodnotila významná porota složená z 19 nezávislých odborných porotců, kteří jsou známí pro svoje rozsáhlé zkušenosti a odborné znalosti.

Hvězdou roku 2023 se stal heteropřechodový (HJT) článek Hyper-ion, který dosáhl pozoruhodného milníku, když u své řady Hyper-ion stanovil nový rekordní výkon 741,456 W při působivé účinnosti 23,9 %. „Výkon přes 700 W je u každého solárního modulu obdivuhodný, ale vítěz v kategorii modulů pro rok 2023 v sobě skrývá spoustu inovací, které ho odlišují od konkurence.“ Komentář časopisu PV Magazine. Modul Hyper-ion společnosti Risen Energy vyniká svými jedinečnými vlastnostmi. Obsahuje patentované propojení článků 0BB společnosti Risen Energy, označené jako Hyper-link, díky kterému převyšuje konkurenci. Díky špičkové tloušťce buněk 90 až 100 mikrometrů a možnosti volby ocelového rámu tento modul vyniká svou konstrukcí i funkčností. Hyper-ion se může pochlubit ohromujícím rozsahem výkonu 690-715 W, rozměry 2 384 mm × 1 303 mm a hmotností 37,5 kg. V říjnu dosáhl modul Hyper-ion hodnoty uhlíkové stopy 376,5 kg eq CO2/kWc.

„Ve srovnání s nejnovější verzí sledovací jednotky Exawatt PV Module by Hyper-ion výrazně předčil zbytek kategorie HJT,“ řekla Molly Morgan, jedna z porotkyň. „V kategorii modulů je pro mě jednoznačné, že si největší uznání zaslouží modul s nejvyšší účinností.“

Společnost Risen Energy navíc rozšířila svou záruku a překonala konkurenty z TOPCon. Nyní nabízí 15letou záruku na výrobek a 30letou záruku na výkon, která zaručuje minimálně 90,3 % jmenovitého výkonu. Dřívější empirické testy provedené v Chaj-nanu ve spolupráci společnosti Risen Energy a Národního centra pro dohled a kontrolu kvality solárních fotovoltaických výrobků (CPVT) ukázaly, že moduly Hyper-ion překonaly moduly PERC, když dosáhly o 5,13 % vyššího výkonu na watt.

„Modulu Risen jsem udělil vysoké hodnocení, protože má poměrně vysokou účinnost – vzal jsem si střed datového listu, protože to je nabídka – a energetický výnos je určitě výhodou díky lepší teplotní koefektivitě i mírně vyšší bifaciálnosti,“ dodal George Touloupas, další z porotců.

V červenci byl vyhlášen žebříček Fortune China 500 pro rok 2023, v němž se společnost Risen Energy umístila na 435. místě. Společnost důsledně usiluje o cenově dostupnou elektřinu a snižování emisí uhlíku. Neustálou minimalizací dopadu na životní prostředí dosahuje společnost Risen Energy nejen nižších nákladů na elektrickou energii zásluhou lepší výroby energie, ale také se etabluje jako špičkový čínský výrobce, který uspokojuje požadavky globálního trhu.

KONTAKT: Tina, fengtt@risenenergy.com