Satelitní televize Guizhou na objevné cestě po nočním životě v Kuej-čou

Guiyang 22. listopadu 2023 (PROTEXT) – Když se večer rozzáří světla, je pěší ulice Qingyun Road na břehu řeky Nanming ve městě Guiyang v provincii Kuej-čou jasně osvětlená a plná lidí. Ve vzduchu se vznášela vůně lahodného jídla a obchody se specialitami a občerstvením byly plné strávníků. Čas od času se lidé zastavovali, aby si prohlédli a vyfotili se před různými nástěnnými malbami. Noční výhled, noční představení, noční prohlídka, noční zábava, noční občerstvení, noční nákupy, noční pobyt, noc v Kuej-čou má úplně jinou příchuť než ve dne. V současné době se „noční život“ v Kuej-čou již neomezuje pouze na město a v městských částech vznikly pestré noční aktivity, jako je basketbalový zápas „V(illage)BA“ a fotbalová liga „Village“, které se staly novou vizitkou Kuej-čou.

Krátký videoseriál „Be My Guest – Modern Guizhou“, původně produkovaný Guizhou Satellite TV, zve formou reality show zahraniční hosty do Kuej-čou, aby zaznamenal jejich skutečný život v místní oblasti. Miguel Hernandez, mladý Brazilec, byl pozván svým přítelem Wang Ke’ai do Kuej-čou (Čína), aby si zde užil nočního života. Poté, co si Miguel a Wang Ke’ai prohlédli internetem proslulé atrakce ve městě Guiyang v provincii Kuej-čou, naučili se používat land-surfboard, zúčastnili se soutěže ve frisbee a ochutnali místní kuchyni, vydali se do okresu Rongjiang v autonomní prefektuře Miao a Dong v jihovýchodní části provincie Kuej-čou, aby sledovali zápas „vesnické“ fotbalové ligy, která panuje na internetu, a aby se vmísili mezi místní obyvatele.

„Je to poprvé, co jsem v Číně strávil tak rušnou noc. Nevěděl jsem, že kořeněné věci mohou být tak chutné, a noční město je z tak zábavné! Moje rodina mi závidí atmosféru, kterou v Kuej-čou zažívám.“ Miguel tento noční výlet do Kuej-čou nadšeně komentoval s tím, že mu přinesl nezapomenutelné dojmy. A doufá, že v budoucnu přivede do Kuej-čou svou rodinu a přátele, aby zažili zdejší pestrý noční život.

Kontakt: Yu Xiaoying

Tel: 0086851-85377412

E-mail: guizhou1gc@163.com

YouTube link: https://youtu.be/5osaE4MLLWg?si=7dpu0-Ww6YOIFZfk