ŘSD uzavřelo nájezd na dálnici u Napajedel, dejte pozor na dopravní komplikace

Zlín 30. října 2023 (PROTEXT) – Stavba dálnice D55 pokračuje a vyžádala si novou organizaci dopravy. Aktuálně se to týká úseku mezi Napajedly a Babicemi. Řidiči, kteří jeli z Uherského Hradiště, se donedávna v Napajedlech dostávali na dokončenou část dálnice po provizorním nájezdu na exitu číslo 34. Tento nájezd muselo Ředitelství silnic a dálnic uzavřít.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD:„Upozorňujeme řidiče, že v souvislosti s postupem prací na stavbě D55 mezi Napajedly a Babicemi bylo nutné od 10. října uzavřít nájezd na dálnici D55 ve směru z Uherského Hradiště. Provoz je veden po silnici I/55 přes okružní křižovatku do Kvítkovic. Nájezd na dálnici bude možný z Napajedel.“

Jedná si sice o malou zajížďku, problém je ale v tom, že na okružní křižovatce v ulici Kvítkovické se teď koncentruje provoz jak ve směru z Otrokovic, tak od Uherského Hradiště. Silnice je tu tradičně hodně vytížená a v minulosti tu bývaly běžné dopravní zácpy. Možnost nájezdu na dálnici trochu ulehčila Otrokovicím, na okružní křižovatce se teď ale znovu tvoří dlouhé kolony.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: „Vzhledem k vysoké vytíženosti komunikace I/55 očekáváme dopravní komplikace. Řidičům se moc omlouváme a děkujeme za trpělivost.“

Doprava se na provizorní nájezd už nevrátí. Přes okružní křižovatku budou vozidla najíždět na dálnici až do roku 2025, tedy do dokončení mostu přes řeku Moravu, který tu Ředitelství silnic a dálnic staví. Zajímavostí mostu je unikátní jednopolová nosná konstrukce, která bude společná pro oba směry budoucí dálnice. Součástí stavby dlouhé půl kilometru je také protihluková stěna, která ochrání obytnou zástavbu Napajedel před hlukem z dálnice. Dopravě v Napajedlích a Otrokovicích by mělo definitivně odlehčit až dokončení dálnice D55 v úseku mezi Napajedly a Babicemi. Stavba bude pokračovat po dokončení mostu poslední třetí etapou, která zahrnuje sedm a půl kilometrů dlouhý úsek do Babic. Tam se v roce 2027 napojí na další část dálnice D55, která už je rovněž ve výstavbě.