ŘSD opravuje úsek silnice I/54 z Kyjova do Vlkoše

Kyjov 21. října 2023 (PROTEXT) – Další úsek silnice I/54 dostává nový povrch. Ředitelství silnic a dálnic opravuje asi 2,3 kilometry dlouhou část komunikace mezi Kyjovem a Vlkošem na Hodonínsku.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD:“Opravu dalšího úseku silnice I/54 mezi Kyjovem a Vlkošem jsme zahájili už v prvním říjnovém týdnu. Jde o výměnu krytu vozovky, jejíž stav odpovídal stáří dvanácti let. Během frézování řídili dopravu pracovníci s vysílačkami. Aktuálně už je nutné využít semafory.“

Auta teď jezdí po vyfrézované vozovce místy jedním pruhem a místy oběma. Rychlost je dopravním značením snížená někde na třicet, jinde maximálně na padesát kilometrů v hodině. Mezi Kyjovem a Vlkošem jsou aktuálně dva úseky, které řídí semafory, situace se ale může měnit podle postupu prací. Firma, která je provádí, musela v některých místech jít hlouběji do konstrukčních vrstev vozovky. A právě tam musí jet řidiči opatrněji. Hlouběji vyfrézované úseky je totiž nutné objíždět a přitom dávat přednost vozidlům jedoucím v protisměru. Rekonstrukce komunikace z Kyjova do Vlkoše naštěstí není naplánovaná na nijak dlouhou dobu.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD:“Hotovo chceme mít už koncem října. Celková oprava vyjde na 12,5 milionu korun.“

Po silnici I/54 jezdí řidiči z Brna do Kyjova a odsud do Veselí nad Moravou nebo až do slovenského Nového Mesta nad Váhom. Její oprava u Kyjova bezprostředně navazuje na práce přímo v intravilánu obce Vlkoš, které probíhaly v minulých měsících. Provoz tu také řídily semafory, na kterých čekali řidiči i desítky minut a vznikal dopravní kolaps. To se nově opravovaného úseku zatím naštěstí netýká. Zelená se na semaforech rozsvítí do tří minut a pak zpravidla stihnou projet všechna auta, která před ním čekají. Problémy mohou nastat pouze v době dopravní špičky. Žádná objízdná trasa proto není vyznačena, a to ani pro nákladní dopravu. Nabízí se sice cesta z Kyjova nebo Vlkoše přes Kelčany, doba průjezdu oběma komunikacemi ale bude přibližně stejná.