Revoluční síla umělé inteligence v účetnictví

Praha 29. srpna 2023 (PROTEXT) – V posledních letech proniká umělá inteligence do všech oblastí našeho života, a proto není žádným překvapením, že výrazně ovlivnila také oblast účetnictví. Na trhu se objevuje stále více účetních nástrojů a aplikací, které využívají různé AI modely.

Jedním z takových modelů je česká umělá inteligence Redque, jejíž vývoj začal už v roce 2012 společností MEMOS Software pod vedením softwarového inženýra Ing. Lukáše Neumanna Ph.D.. Redque již řadu let pomáhá účetním a firmám po celé České republice, mezi spokojené klienty patří například Třinecké železárny, GSL nebo Peugeot.

Redque: Spolehlivé vytěžování daňových dokumentů

Tradičním způsobům přepisování informací z dokladů je konec. Redque přináší revoluční způsob, jak si usnadnit i výrazně zrychlit práci, a vyhnout se tak nechtěným chybám a překlikům. Produkt kombinuje moderní technologii OCR (rozpoznání textu) a strojové učení, a je schopen efektivně zpracovat účtenky a faktury během několika okamžiků. Webová aplikace (Alice by redque) zaručuje ochranu dat v datových centrech Azure, která splňují nejvyšší bezpečnostní standardy. Redque je možné integrovat skrze API, což vyžaduje technické dovednosti a programování, a ocení ji spíše velké společnosti s vlastním systémem. Pokud však chcete snadno vytěžit účetní doklady a odesílat je do nejběžnějších účetních systémů, seznamte se s Alice by redque. Tento účetní nástroj je poháněn enginem Redque a poskytuje intuitivní uživatelské rozhraní s jednoduchým ovládáním.

Celý proces vytěžování je velmi jednoduchý a rychlý. Stačí nahrát dokument prostřednictvím skeneru, e-mailu, mobilní nebo webové aplikace, a nástroj je schopen najít pole, která mají být vytěžena. Následně uživateli zobrazí jeho původní dokument se získanými informacemi. Ty lze jedním kliknutím exportovat do účetního systému a dále s nimi pracovat. Alice dokáže zpracovat české, slovenské, německé i anglické účetní doklady s přesností až 98 % a podporuje širokou škálu účetních systémů, včetně běžně používaných, jako jsou DUEL, Helios, Pohoda, iDoklad… Měsíční poplatek za využívání webové/mobilní aplikace závisí na počtu vytěžených faktur a účtenek. Objevit kouzlo AI můžete skrze demoverzi na webových stránkách alice.redque.cz.

Závěrem: S umělou inteligencí šetříte od prvního využití

Digitální éra se neustále posunuje, a je důležité, aby i účetní firmy držely krok s rychle se vyvíjející dobou a konkurencí. Využívání AI modelů v účetnictví vede k modernizaci, snížení administrativní zátěže, ušetření času a peněz. S kvalitním a propracovaným účetním nástrojem, který využívá umělou inteligenci, je možné ušetřit až tisíce měsíčně.

Mnoho lidí se však obává, že rozmach umělé inteligence ohrožuje jejich pracovní pozice. Ovšem opak je pravdou, AI modely spíše pomáhají zjednodušit a zefektivnit opakující se úkoly. Díky tomu se mohou pracovníci zaměřit na náročnější účetní úkoly, které vyžadují lidské myšlení a interakci.