Rektorského žezla na Vysoké škole NEWTON se ujímá Anna Plechatá Krausová

Praha 28. listopadu 2023 (PROTEXT) – Novou rektorkou Vysoké školy NEWTON se od listopadu 2023 stává Anna Plechatá Krausová, která po 12 letech přebírá funkci od Jana Mojžíše. Doktor Mojžíš zůstává emeritním rektorem a členem správní rady NEWTON University Group.

MUDr. Jan Mojžíš, MBA, začínal a krátce působil jako lékař a specialista na infekční choroby. Více jak 20 let se věnoval řízení firem a poradenské činnosti se specializací na lidské zdroje, firemní kulturu a interní komunikaci. Za jeho působení se počet studentů na Vysoké škole NEWTON výrazně zvýšil navzdory demografickým trendům v minulé dekádě.

„Jsem velmi rád, že Anna navazuje na úspěšnou expanzi a směřuje školu k větší internacionalizaci. Její dlouholeté zahraniční kontakty a spolupráce jsou velkým benefitem pro univerzitní prostředí a já jí přeji, ať se její vize a cíle naplní,“ uvádí Jan Mojžíš.

Doktorka Anna Plechatá Krausová je politoložka a socioložka působící na NEWTONu od roku 2020. Od roku 2012 také působí jako lektorka, akademička a výzkumnice na Oxfordské univerzitě. Zabývá se sociologickým a politiologickým výzkumem fenoménů od protestů a řízení politických a ekonomických rizik, až po migraci a multikulturalismus v Evropě i Latinské Americe. Aktivně se věnuje mentoringu studentů v oblasti akademické, ale také profesní či osobní. V současné době zkoumá teorie autenticity a leadershipu a jejich aplikaci na jevy od protestu až po marketing.

„Jako nová rektorka Vysoké školy NEWTON mám tu čest navázat na pevné základy položené doktorem Mojžíšem, který se zasloužil o to, že NEWTON je dnes na českém trhu tak úspěšnou, moderní a inovativní vzdělávací institucí,“ potvrzuje rektorka.

„Mojí vizí do budoucna je i nadále posilovat pozici Vysoké školy NEWTON ve světě a ukázat, že stojíme v čele světových trendů v oblasti moderního vzdělávání. Mezi nejdůležitější výzvy, které před námi stojí, patří začleňování jak umělé inteligence tak důraz na osobnostní rozvoj a resilienci do naší výuky a výzkumu. Mým posláním je přinést na NEWTON to nejlepší z mých zahraničních akademických zkušeností a otevřít našim studentům dveře do světa. Tato nová kapitola bude definována rozšířením našeho globálního dosahu a výuky v anglickém jazyce a podporou rozmanité a inkluzivní mezinárodní komunity. Chceme v našich studentech podporovat podnikatelského ducha a praktické dovednosti, které se staly synonymem pro vzdělání na NEWTONu,“ doplňuje Anna Plechatá Krausová.

Nová rektorka se zasloužila mimo jiné o členství Vysoké školy NEWTON v Business Graduates Association (BGA), britské mezinárodní organizaci, která zajišťuje členství, akreditace a kvalitu pro elitní světové byznysové školy. Ta otevřela škole cestu k plné akreditaci, stejně jako členství v prestižní americké asociaci AACSB. V souladu s jejich i našimi hodnotami, garantuje NEWTON špičkové vzdělání nejen v akreditovaném bakalářském a navazujícím inženýrském programu, ale i v MBA programech, kde se pyšníme akreditací CAMBAS. „Chceme tak potvrdit vysoký standard vzdělávání jak potenciálním studentům, tak i zaměstnavatelům,“ dodává Plechatá Krausová.