Rekonstrukce Martinského náměstí v Třebíči se blíží ke konci, na místě je ale stále uzavírka

Třebíč 1. února 2024 (PROTEXT) – V Třebíči pokračují práce na rekonstrukci Martinského náměstí, řidiči tak kvůli uzavírce musí volit objízdnou trasu. Renovace probíhá už od minulého roku. Nového kabátu se dočká také Hasskova a Kotlářská ulice.

Irini Martakidisová, tisková mluvčí Třebíče: „Ulice byla ve špatném stavu, dělají se zde nové inženýrské sítě. Ulice je celá rozkopaná a platí zde úplná uzavírka už od loňského roku. Nedá se tam vjíždět ale vstup do všech nemovitostí je zajištěn. Kromě sítí zde budou také nové chodníky, osvětlení i zeleň sadové úpravy.“

Po dokončení rekonstrukce zmizí parkovací místa u kostela sv. Martina. Řidiči budou moci využít parkoviště hned za kostelem. Rozšíření se dočkají také chodníky.

Irini Martakidisová, tisková mluvčí Třebíče: „Je to souběžná ulice s tahem, který vede na Jihlavu. Teď se to musí objíždět po místních komunikacích, které bezprostředně navazují na ulici Dvorského.“

Stavba by měla skončit na konci dubna letošního roku. Pro chodce jsou zřízeny provizorní chodníky. Vstup je umožněn do všech provozoven a objektů v lokalitě.