Rada pro výzkum pokročilých technologií Abú Zabí zahajuje činnost ‘AI71’: nové AI společnosti razící cestu pro decentralizovanou kontrolu dat pro společnosti i státy

Abú Zabí (Spojené arabské emiráty) 29. listopadu 2023 (PROTEXT/BusinessWire) – 

AI71 vychází z globálně za standard považovaného modelu generativní AI Falcon

Nová společnost má vpadnout do rozvoje multidoménové umělé inteligence AI s počátečním zaměřením na medicínský, vzdělávací a právní sektor

V éře prudkého rozvoje napříč umělou inteligencí (AI) dělá Rada pro výzkum pokročilých technologií (Advanced Technology Research Council – ATRC) Abú Zabí další odvážný krok zahájením činnosti své nové AI společnosti, AI71. Ta vychází z modelů generativní AI Falcon Institutu technologických inovací TII (Technology Innovation Institute) a zaměří se multidoménové specializace při současné nabídce bezpříkladných možností AI kontroly dat pro společnosti a státy směřující k vlastním serverům webových služeb pro větší ochranu soukromí.

Tato tisková zpráva obsahuje multimediální prvky. Celou zprávu najdete zde: https://www.businesswire.com/news/home/20231128922460/cs/

Jeho Výsost šejk Muhammad bin Zajd Nahaján, korunní princ Abú Zabí a předseda výkonné rady Abú Zabí zahájil činnost tohoto nového silného zdroje energie AI za přítomnosti několika ministrů a představitelů předních mnohonárodních technologických společností.

Zatímco Technology Innovation Institute rady ATRC vyvinul velké jazykové modely (LLM) Falcon 7B, 40B a 180B, je to VentureOne, dceřiná společnost ATRC, která uvádí AI71 na trh napříč četnými doménami, počínaje medicínským, vzdělávacím a právním sektorem. Umožněním přístupu do obrovských skladišť anonymizovaných dat v těchto vertikálních strukturách – reprezentujících bohatou a rozmanitou demografii – nabídne AI71 kritický odlišovací prvek oproti jiným seriózním trhům AI dneška – totiž vysoce digitalizovanou a poměrně vyspělou elektronickou infrastrukturu Spojených arabských emirátů (SAE).

V čase, kdy inovace často rostou rychleji než regulační rámce, struktura rychlého rozhodování vlády SAE staví novou společnost unikátně do pozice pro globální uplatnění vlivu svých odpovědných pokroků v AI s překlenutím zdlouhavých procesů často s takovým vývojem spojených.

Prostřednictvím partnerství a spolupráce umožní AI71 klientům nasadit její AI modely a těžit z přístupu k sofistikovaným zásobníkům dat pro zajištění vynikajícího výkonu generativní AI. A co je důležitější, AI71 umožní decentralizované vlastnictví dat, což klientům dovolí uchovat si kontrolu vlastních dat. Tato nabídka vytváří nový standard pro ochranu soukromí a bezpečnost, protože slouží jako odlišovací prvek pro AI projekty, kde je svrchovaná moc nad daty kritická. Toto je volba měnící pravidla hry pro dostupnost AI zvláště pro podniky, velké korporace a orgány cizích vlád se silným zájmem na tom, aby jejich data zůstala důvěrná.

AI71 bude postavena na pro inovačním, na celou společnost zaměřeném přístupu a na předpokladu, že AI technologie by neměla zůstat v rukou nemnohých, ale být přístupná pro víc lidí, aby podporovala kreativní inovace. Nová AI společnost je zaměřená na prohlubování kreditu Abú Zabí a šířeji SAE jako vážného uchazeče pro obor AI a tím na vytyčení ukazatele nadcházejícího věku znalostní ekonomiky země.

Jeho Excelence, Faisal Al Bannai, generální tajemník rady Advanced Technology Research Council, řekl: „V SAE je spolupráce víc než jen praxe – je zabudována v naší DNA. Naše generativní AI modely Falcon v srdci AI71 posilují vývojáře, společnosti a země a dávají jim samostatnost v řízení osudu jejich vlastních dat. S přístupem k centralizovaným datovým sadám SAE je rozvážná komercializace našich AI modelů klíčovým prvkem v našem strategickém plánu postupu pro AI71. Zatímco prozkoumáváme tuto cestu, činíme pevný závazek trvale poskytovat AI modely Falcon jako otevřené zdroje, protože jen demokratizací těchto vzácných zdrojů dat skutečně prospějeme celé společnosti.

První vysoce pokročilé specializace AI71 budou mít medicínské zaměření a budou usilovat o transformaci schopností v diagnostice a rozhodování tím, že podstatně změní přesnost a čas věnovaný každému pacientovi.

Z integrace AI a z vylepšení mají také získat hodnotu sektory vzdělávání a práva – dopadem na každou doménu s jemně rozlišenými benefity, což povede k novým řešením na podporu společenského vývoje.

AI71 spolupracuje v ekosystému se sedmi partnery. Jsou to Department of Government Enablement – Abú Zabí, který centralizuje přes 30 vládních orgánů prostřednictvím digitalizace; úřad pro aplikace umělé inteligence, digitální ekonomiky a práce na dálku Office of Artificial Intelligence, Digital Economy, and Remote Work Applications na podporu širšího přijetí; World Wide Technology pro spolupráci na vývoji integrovaných AI řešení na místě; CNTXT pro poskytování služeb označování dat a anotace; Hub71 pro přilákání a škálování technologických a AI startupů; PwC Middle East pro zaměření na případy užití zákazníky a AWS pro dodávku kapacity výpočetních zdrojů.

S tím, jak AI ovlivňuje náš život a práci pro předvídatelnou budoucnost, směřuje nově založená společnost k růstu svých nabídek pro podniky na základě potřeb oboru a k usnadnění širokého rozšíření AI napříč širší ekonomikou. AI71 předkládá příležitost být v čele významné změny a pohánět ekosystém upřednostňující AI v SAE a jinde.

Protože má AI71 dopad na podniky, obory a vlády, VentureOne představí nové specializace, aby vyhověla rostoucím požadavkům z různých sektorů.

*Zdroj: AETOSWire

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Zdrojovou verzi najdete na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20231128922460/cs/

Kontakt:

Jennifer Dewan, vrchní ředitelka pro komunikaci jennifer.dewan@tii.ae

Zdroj: Advanced Technology Research Council