První pracovníci offshore větrných elektráren získali v americkém New Bedfordu certifikaci pomocí VR

New Bedford (USA) 19. července 2022 (PROTEXT/PRNewswire) – Významný milník pro odvětví výroby větrné energie na moři i pro první projekty offshore větrných elektráren ve Spojených státech

Společnost VinciVR (Vinci) ve spolupráci se společností Siemens Gamesa Renewable Energy (SGRE) certifikovala 12 pracovníků z massachusettských odborových organizací IBEW, MillWrights, Iron Workers a Piledrivers pomocí virtuální reality (VR) ve středisku New Bedford Commerce Terminal. Tyto kurzy jsou součástí osnov Globální organizace pro větrnou energii (Global Wind Organization, GWO), která funguje jako mezinárodní certifikační orgán a její certifikované školení je pro pracovníky ve větrné energetice povinné.

Společnost Vinci vyvinula VR simulace přístavů a větrných turbín, které nahradily praktické části školení pro nejdůležitější kurzy GWO, konkrétně pro základní technický výcvik a kurz vazač/signalista. Ve výukovém softwaru mohou uživatelé realisticky uvést do provozu větrnou turbínu a řídit jeřábové zdvihy těžkých břemen, jako jsou lopatky turbíny. Simulace umožnily vedení kurzů na nových pracovištích, jako je středisko v New Bedfordu, a umožnily realistický výcvik za výrazně snížené náklady. Začátkem letošního roku byly tyto VR nástroje auditovány a certifikovány pro použití společností GWO.

Dvanáct aktuálních absolventů kurzu tak představuje první pracovníky na světě, kteří svou certifikaci získali pomocí virtuální reality.

„Větrné elektrárny na moři představují budoucnost řešení energetických potřeb USA. Massachusetts má tu čest být prvním státem v USA, který uplatnil offshore větrné elektrárny v komerčním měřítku, takže je jen příhodné, že první pracovníci získají certifikát pomocí tohoto revolučního VR školení právě zde,“ řekl generální ředitel společnosti Vinci Eagle Wu. „Naše VR nástroje dokážou připravit potřebné pracovní síly a zajistit, aby pracovníci v oblasti větrné energetiky na moři byli při práci efektivní a bezpeční.“

„Mořské větrné elektrárny zaujmou v naší budoucnosti důležitou roli. Úzká spolupráce Vinci a SGRE přinesla skvělý základ pro uplatnění VR k urychlení rozvoje a zvýšení kvality techniků offshore elektráren. Těšíme se, jak tento segment uvidíme dále růst a vzkvétat,“ říká manažerka technického vzdělávání ve společnosti SGRE Ysabel Ledezmová.

Simulace byly vyvinuty za finanční podpory MassCEC. Kromě školení pro techniky větrných elektráren zahrnuje nabídka VR společnosti Vinci také simulace pro vzdělávání studentů K-12 a vysokých škol v oblasti větrné energie na moři a simulace navigace lodí skrz komerční větrné farmy. Více informací o těchto simulacích najdete na adrese www.vinci-vr.com.

O společnosti Vinci:

VinciVR je technologický startup založený v roce 2017 v Bostonu, jehož cílem je poskytovat inovativní a efektivní VR školení pro různá průmyslová odvětví. Řešení společnosti Vinci se používají v nejrůznějších oblastech včetně údržby letadel, amerických jednotek zvláštního určení a zelené energetiky.

O společnosti SGRE:

Před 30 lety se společnost SGRE stala průkopníkem v oblasti větrné energie na moři, když v roce 1991 instalovala první projekt větrné elektrárny na moři na světě, Vindeby. Nyní, v době stále naléhavější klimatické výzvy, je svému cíli stále oddanější. Jako světový lídr v oboru výroby větrné energie na moři je SGRE významnou součástí nového řešení energetiky. Společně se svými partnery je připravena vést budoucnost našeho oboru.

Foto –
https://mma.prnewswire.com/media/1860560/Vinci_VR_Workers.jpg

Foto –
https://mma.prnewswire.com/media/1860561/Vinci_VR_Simulation.jpg

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/1860562/Vinci_VR_virtual_wind_farm.jpg

Kontakt

Eagle Wu

VinciVR

contact@vinci-vr.com