Prožijte s námi fajn den v centru – Den Moravské Ostravy a Přívozu

Ostrava 24. května 2024 (PROTEXT) – Oslavy 100 let Velké Ostravy právě vrcholí! Zakládající obvod Moravská Ostrava a Přívoz v rámci 100. výročí připravil Den MOaP, který proběhne 1. června 2024 na Masarykově nám. v Ostravě. Přijďte si od 10:00 do pozdních večerních hodin užít spoustu zábavy!

Den MOaP navazuje na Den dětí, který se tradičně pořádal na Masarykově náměstí, svůj program však rozšiřuje nejenom pro rodiny s dětmi, ale také dospělé návštěvníky. V roce 2024 je Den MOaP v duchu oslav 100 let Velké Ostravy 1924–2024. Akce je jednou ze zastávek putovní dobrodružné hry Po stopách Velké Ostravy. Přijďte si pro razítko, které vám vtiskne do hrací kartičky sám starosta Prokeš!

„Projekt 100 let Velké Ostravy je unikátní, trvá více než půl roku a zahrnuje akce v rámci několika městských obvodů. K prvotnímu nápadu uspořádat pořádnou oslavu tohoto výročí se s nadšením přidaly i ostatní zakládající obvody, které společně s Moravskou Ostravou a Přívozem daly vznik Velké Ostravě,“ připomíná starosta MOaP Petr Veselka.

Na Dni MOaP se prezentují veřejnosti lokální organizace v celé pestrosti své činnosti společně s dalšími aktivitami, které pořádá pro občany městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz. Svůj program v podobě workshopů, sportovních ukázek nebo pěveckých a tanečních vystoupení si pro návštěvníky připravily mateřské a základní školy, sportovní či kulturní spolky nebo místní neziskové instituce. Nabídka občerstvení je rovněž směřována do řad místní provozovatelů kaváren a restaurací, které na akci nabízejí nejen své pochutiny, ale také zážitkovou gastroshow.

Součástí akce je vyhodnocení výtvarné soutěže žáků základních škol MOaP, která v roce 100. výročí vzniku Velké Ostravy odpovídá na otázku, jak bude Ostrava vypadat za dalších 100 let. Návštěvníci se také mohou vydat na komentované vycházky ulicemi obvodu nebo si jen tak posedět v lehátku. A v neposlední řadě odstartujeme hlasování v rámci participativního rozpočtu Náš obvod.

Atmosféru celého dne umocní vystoupení kapel Eddie Stoilow, Lake Malawi a dalších.

 

Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostrava.

www.moap.cz

 

Zdroj: Úřad městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz