Prohlášení společnosti Mayaniquel k jejímu dnešnímu vyřazení ze seznamu sankciovaných společností Úřadem pro kontrolu zahraničních aktiv

Guatemala City 19. ledna 2024 (PROTEXT/PRNewswire) – Velice nás potěšil dnešní krok Úřadu pro kontrolu zahraničních aktiv (OFAC) amerického ministerstva financí, který zrušil sankce uvalené na společnost Mayaniquel. Jak jsme uvedli ve svém veřejném oznámení v prosinci 2022, byla naše společnost sankciována neoprávněně. OFAC dnešním krokem jednoznačně potvrdil, že společnost Mayaniquel nesplňuje podmínky, které by takové sankce vyžadovaly. Jak jsme v prosinci 2022 také zmínili, společnost Mayaniquel není a nikdy nebyla subjektem, který by byl spojen, vlastněn nebo kontrolován osobami, společnostmi nebo skupinami společností uvedenými v dnešní tiskové zprávě OFAC.

Během tohoto období nuceného pozastavení činnosti utrpěla společnost Mayaniquel v Panzosu v regionu Alta Verapaz značné obchodní i finanční ztráty, kterým se budeme dále věnovat.

Společnost Mayaniquel je velice hrdá na skutečnost, že je dodavatelem niklu, suroviny, která je klíčová pro fungování průmyslu po celém světě, včetně USA. Je nám potěšením, že máme možnost znovu zahájit činnost, obnovit pracovní síly v Guatemale a podporovat místní komunity.

KONTAKT PRO MÉDIA

Mel Trecha, MATTIO Communications

mel@mattio.com

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/2321082/4500469/Mayaniquel_Logo.jpg