Přihlašování do obalové soutěže Obal roku vrcholí

Praha 3. srpna 2023 (PROTEXT) – Registrace do 30. ročníku obalové soutěže OBAL ROKU v tomto týdnu vrcholí. Své exponáty můžete přihlašovat až do 7. srpna Již přihlášené exponáty jsou z rozličných kategorií a ukazují, že laťka bude letos hodně vysoko. Jubilejní ročník navíc přinese několik novinek – představíme nové speciální ocenění a novou kategorii.

Toto jsou důležité termíny letošního ročníku:

• 7. srpna – prodloužená uzávěrka přihlášek do 30. ročníku Obal roku 2023

• 28. srpna – po domluvě osobně doručit vzorky exponátů na adresu Konferenční centrum GreenPoint, Dvouletky 529/ 42, 100 00 Praha 10

• 29.- 31. srpna – zasedání poroty

• 31. srpna – neformální vyhlášení výsledků

• 19. října – Galavečer Obal roku 2023

Nová kategorie Marketing

Dnešní spotřebitelé si chtějí koupit nejen kvalitní produkt, ale také zážitek. A obal hraje v tomto procesu klíčovou roli. Je to první, co spotřebitel uvidí, a může výrazně ovlivnit jeho rozhodnutí o koupi. Přesně to je důvod, proč je tak důležité zaměřit se na využití obalových materiálů pro marketingové účely a proč jsme se rozhodli zavést tuto novou kategorii.

Hledáme designy, které dokážou využít obal jako nástroj pro marketing a propagaci. Ať už jde o kreativní využití materiálů, neobvyklou formu obalu nebo překvapivou interakci se spotřebitelem – chceme vidět, jak dokážete přeměnit obal na mocný marketingový nástroj.

Důležité je, že tato kategorie se nezaměřuje na obaly produktů, ale na to, jakým způsobem může být obal samotný využit k propagaci, komunikaci s cílovou skupinou nebo posílení značky. Je to otevřené pole pro vaši kreativitu a inovace.

Nové speciální ocenění Packaging Print Prize

Výběr vítěze nebude lehký úkol. Ocenění „Packaging Print Prize“ si klade za cíl posunout hranice tisku a kvality obalů na novou úroveň. Proto bude hodnocení provedeno skupinou expertů na kvalitu a tisk. Tito specialisté pečlivě prozkoumají každý přihlášený exponát a vyberou to nejlepší z nejlepších.

Kritéria hodnocení

Stanovená kritéria a jejich váha budou hrát velkou roli při hodnocení, které bude díky novému systému velmi detailní a bude vyžadovat více času pro hodnocení.

V rámci hodnocení přihlášených exponátů bude letos brán velký zřetel na tato kritéria:

1. Míra inovace

2. Funkčnost

3. Technické zpracování

4. Design a konstrukční podoba

5. Dodavatelský řetězec

6. Udržitelnost a společenská odpovědnost

Iva Werbynská, ředitelka Obalového institutu SYBA, uvedla: „V současné době, kdy se mění nařízení, a to nejenom ta z Evropské komise, věřím, že je ten správný čas ukázat, že se naše dovednosti, technologie, materiály a um celkově, posouvají stále kupředu. Navázat na tradičně dobré jméno českého průmyslu, rychle se adaptovat na zhoršující se environmentální situaci a prosadit se – k tomu všemu dává příležitost tradiční obalová soutěž OBAL ROKU. Právě ta dává příležitost k získání ocenění a jeho následné využití pro komunikaci nového produktu široké veřejnosti. Vždyť správný obal zvyšuje hodnotu produktu. Progres v neotřelých řešeních a přínos v oblasti inovativních obalových trendů posouvá Česko a Slovensko mezi absolutní světovou špičku.“

Jak se přihlásit?

Přihlašování do soutěže „Obal roku“ je možné až do 7. srpna 2023. Takže je tu stále čas na přípravu toho nejlepšího nápadu a jeho představení naší odborné porotě.

Jste připraveni převzít výzvu a předvést svou schopnost kombinovat krásný design a silné marketingové poselství? Pak se přihlaste a ukažte nám, jak může vypadat skutečně inovativní obalový design!

Těšíme se na vaše úchvatné nápady a revoluční přístupy k obalovému designu. Společně můžeme formovat budoucnost tohoto fascinujícího odvětví.

Registrace do soutěže i letos probíhá online a to prostřednictvím přihlašovacího formuláře na webu www.obalroku.cz.

Hodnocení v srpnu

Odborné poroty se k hodnocení přihlášených exponátů sejdou ve dnech 29. až 31. srpna. Po posledním dni komise proběhne již tradiční večírek s vyhlášením oceněných.

OBAL ROKU

OBAL ROKU je jediná certifikovaná obalová soutěž určená pro české i zahraniční firmy, které se podílí na zajímavém obalovém řešení. Cílem soutěže je vyzdvihnout a následně propagovat nejlepší myšlenky, inovace a technologie v oblasti balení, které se na trhu objevují. Celá soutěž vyvrcholí slavnostním předání ocenění na Galavečeru OBALu ROKU.

Úspěch v soutěži OBAL ROKU dává možnost nominace a je bránou do světové soutěže WorldStar Award. Zde se utkají ty nejlepší obaly na světě mezi sebou.

Poděkování partnerům soutěže

Poděkování patří partnerům letošního ročníku OBALu ROKU, bez jejichž podpory by se soutěž nemohla uskutečnit. Generálním partnerem a zároveň partnerem třídění je společnost EKO-KOM, stříbrnými partnery jsou společnosti EMBAX-PRINT, FACHPACK, THIMM PACK’N‘DISPLAY, SMURFIT KAPPA. Bronzovým partnerem soutěže je DS SMITH PACKAGING. Partnerem je veletrh BRAU-BEVIALE, Český svaz pivovarů a sladoven, společnost GS1 Czech Republic a společnost IPSOS. Partnery třídění na Slovensku jsou ENVIPAK, společnost NATUR-PACK. Spolupracující organizace je Společnost tisku.

Záštitu nad akcí převzal Svaz obchodu a cestovního ruchu, Hospodářská komora České republiky, Zväz obchodu SR, Vel’vyslanectvo Slovenskej republiky v Prahe, Potravinářská komora České republiky, České sdružení pro značkové výrobky a Slovenské združenie pre značkové výrobky a další.

Kontakt:

Kristýna Marešová

krismaresova@gmail.com