Přes překážky k zážitkům! Tisícovky běžců si užijí na dostihovém závodišti v Pardubicích poslední letošní závod ČEZ RunTour

Pardubice 10. října (PROTEXT) – Velké finále je tu! Po osmi závodech v osmi nádherných městech má letošní ročník ČEZ RunTour před sebou už jen jediný závod. Závěrečný díl oblíbeného rodinného seriálu se uskuteční v sobotu 15. října v jedinečném prostředí dostihového závodiště v Pardubicích, kde téměř dvě tisícovky účastníků otestují svou formu na překážkách, které znají z nejslavnějšího českého dostihu.

Co závod, to unikátní zážitek. Účastníci seriálu ČEZ RunTour se o tom při jeho jedenáctém ročníku přesvědčili už na osmi závodech – běželi v Českých Budějovicích, Brně, Ústí nad Labem, Kopřivnici, Ostravě, Olomouci, Karlových Varech a v Praze. Nyní mají před sebou velkolepý závěr sezony, který se uskuteční v Pardubicích. „Každý závod ČEZ RunTour je jiný, při každém se snažíme připravit trať tak, aby ukázala běžcům ta nejhezčí místa v dané lokalitě. Myslím, že v Pardubicích se nám tento cíl podařilo naplnit dokonale,“ říká Nikola Gunišová, ředitelka seriálu ČEZ RunTour.

Účastníci závodu si užijí překážky, které zdolávají účastníci legendární Velké pardubické. Překonají příkopy. Nakouknou do jedinečných stájí a proběhnou originálními startovacími boxy. Poběží po trávě i jiných přírodních površích. A do cílové brány vběhnou pod vysokými tribunami, ze kterých sledují dostihy desetitisíce diváků.

„Společně se zástupci Dostihového spolku Pardubice jsme vybrali takové překážky, s jejichž zdoláním určitě nebude mít nikdo problém, zároveň ale zpestří běžcům jejich zážitek ze závodu a přiblíží jím náročnost Velké pardubické,“ říká Nikola Gunišová.

Na tuhle jedinečnou trať se může těšit 1 500 dospělých účastníků, kteří se postaví na start závodů na tři, pět a deset kilometrů. Pořadatelé přitom už více než týden před startem museli uzavřít registrace – je vyprodáno.

Pro dospělé závodníky je sice kapacita naplněna, i nadále se ovšem mohou hlásit děti, pro které jsou připraveny Rákosníčkovy běhy na 500 a 1000 metrů – v cíli si pak budou moci plácnout se slavnou postavou z Večerníčku a dostanou medaili.

Originální finisherská medaile ovšem čeká také na všechny účastníky dospělých závodů. Poslední kus, o který mohou pravidelní účastníci ČEZ RunTour rozšířit svou sbírku, bude mít žlutou barvu. Kromě velké medaile bude na závodníky i jejich doprovod čekat v cílí mimořádně bohaté zázemí s chutným LIDL menu, horolezeckou stěnou, nafukovacími atrakcemi, teplou sprchou, masážemi od Nadace Leontinka nebo třeba tejpováním od Rozběháme Česko. O vaše děti se při závodě rádi postarají v dětském koutku.

#JERADOSTBĚŽET pro dobrý skutek

Pardubický závod bude také poslední příležitostí vyběhat finanční prostředky na pomoc lidem, kteří je opravdu potřebují. Stejně jako z každého závodu ČEZ RunTour, i tentokrát poputuje 50 korun ze startovného na konto Nadace Leontinka, která pomáhá nevidomým, a to zejména dětem a mladým lidem.

Celou sezonu mají také účastníci ČEZ RunTour možnost běhat závody i tréninky s aplikací EPP – Pomáhej pohybem. Za každou svou aktivitu v ní získávají body, které pak mohou přidělovat vybraným projektům. Nadace ČEZ pak za vyběhané body posílá vybranému projektu finanční prostředky.

V rámci spolupráce s RunTour přitom společnost ČEZ vytváří pro každý závod speciální projekt, který podporuje dětský domov v kraji, ve kterém se konkrétní závod koná. „Pokud všechno půjde tak skvěle jako dosud, tak se pro dětské domovy podaří vyběhat částku kolem 320 tisíc korun,“ těší Nikolu.

Více informací o posledním závodu této sezony najdete na www.run-tour.cz.

O ČEZ RunTour

ČEZ RunTour je největší a nejoblíbenější běžecký seriál osmi závodů pro hobíky, rodiny s dětmi a začátečníky. Na naše městské závody se běžci často a rádi vrací pro jejich přátelskou a pohodovou atmosféru, ale také pro unikátnost jednotlivých tratí. Ty jsou připraveny pro každého – 3, 5 a 10 kilometrů pro dospělé, 500 a 1000 metrů pro děti. Prostřednictvím ČEZ RunTour se navíc v rámci charity pomáhá tam, kde je to potřeba. Je radost běžet!

Více informací:

Nikola Gunišová – ředitelka seriálu, email: nikola.gunisova@vmlyr.com

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.