Přes D11 v Praze 20 vzniká nový most, dálnice bude v létě uzavřena

Praha 18. června 2023 (PROTEXT) – Přes dálnici D11 se v ulici Božanovská v Praze 20 staví zcela nový most. Ten původní musel jít v roce 2021 kvůli špatnému technickému stavu k zemi, hrozily totiž pády kusů betonu na vozovku. Rekonstrukce tedy nepřipadala v úvahu a Technická správa komunikací se rozhodla, že postaví kompletně nový most. Přípravné práce a stavební průzkumy začaly na podzim roku 2022, ty ale dopravu nijak neomezovaly. Hlavní práce, kdy bylo třeba odbourat zbytky pilířů, začaly v březnu letošního roku. Pilíře budou zčásti zachovány, částečně ale vzniknou zcela nové, které poslouží jako základ budoucího mostu, který povede přes dálnici D11.

Barbora Lišková, tisková mluvčí Technické správy komunikací: „My počítáme s tím, že nyní tam je pouze drobné dopravní omezení, kdy jezdíme v režimu dva a dva jízdní pruhy v obou dvou směrech, ale částečně je omezený ten odstavný pruh.“

V momentě, kdy se začnou umísťovat nosníky na nově postavené pilíře, to znamená v průběhu letních prázdnin, tak dojde k částečnému omezení dopravy i na samotné dálnici D11. Přes dálnici nyní vede objízdná trasa do ulic Ve Žlíbku – Náchodská – Božanovská.

Barbora Lišková, tisková mluvčí Technické správy komunikací: „Mělo by to být v nočních uzávěrách, kdy se budou umísťovat právě ty nosníky, které budou součástí té hlavní nosné konstrukce. Budou se umísťovat z jeřábů, tím pádem z důvodu bezpečnosti se na krátkou dobu v nočních hodinách dálnice D11 uzavře.“

Technická správa komunikací o tom bude včas informovat, jakmile bude mít schváleny termín a to i po dohodě s Ředitelstvím silnic a dálnic, který je správce komunikace D11. Předpoklad je v tuto chvíli takový, že zprovoznění nového mostu, který bude mít obdobné parametry jako ten původní, bude do 20. prosince tohoto roku, pokud to ovšem umožní klimatické podmínky. Dokončovací práce pak budou ještě probíhat do 30. dubna příštího roku. Tam už to ale bude bez větších omezení.