Premiéra divadelní hry Casting, divadlo NES8

Praha 29. září 2023 (PROTEXT) – V sobotu 30.9.2023 se uskuteční premiéra divadelní hry Casting. Jedná se hned o několik poprvé. Jednak vstupuje na pražskou divadelní scénu nové divadlo s názvem NES8, které má domovskou scénu v prostorách nového malého divadla Sen v prostorách domu Seniorů Rosa v Kobylisích. Divadlo NES8 plánuje postupně vyplňovat přibližně polovinu kapacity divadla.

Hra Casting je pak prvotinou jednadvacetileté herečky a zpěvačky Marie Rezlerové. V tomto směru se jedná o mimořádný počin, neboť se dalo dohromady pět mladých a nadějných hereček a společně vytvořili svižné dílo. Jak již název napovídá, hra nechá diváka nahlédnout do zákulisí. Casting je pro každého herce zdrojem stresu a napětí, ale také naděje, že získá svou vysněnou roli. V této situaci se ocitnou čtyři herečky v podání Sáry Korbelové, Magdaleny Prosté, Terezy Plátenkové a Sáry Zwickerové. Režie se ujala přímo autorka Marie Rezlerová a i v tomto ohledu se jedná o poprvé. První reprízy jsou zatím plánované na 18. a 22.10.2023.

„Máme velkou radost, že můžeme otevřít divadlo novou hrou, na jejímž vzniku se podílely opravdu velmi mladé dámy. Věříme, že jedna z cest, je umožnit rozlet začínajícím tvůrcům, kteří z logiky věci na velkých scénách mají možnosti realizace omezené,“ uvádí ředitelka divadla Kateřina Vyskočil Engelová.

„Divadlo SEN není velký prostor, proto jeho správné využití je a vždy bude výzva. Prozatím nechceme tlačit na pilu a výsledná dramaturgie stále ještě vzniká. Věříme ale, že se nám podaří přinést zajímavé tituly v zajímavých zpracováních. V rámci našeho divadla se chystáme rovněž spolupracovat s dalšími menšími soubory,“ říká Lenka Krňávková, umělecká ředitelka divadla NES8.

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.