Pořady China Matters: Co dělá spojení Ningbo-CEEC živým?

Peking 16. května 2023 (PROTEXT) – Ningbo je živé město na východním pobřeží Číny, které se pyšní třetím největším kontejnerovým přístavem na světě. Prostředí příznivé pro finance a příznivá politika usnadňují roli Ningba jako centra mezinárodního obchodu.

Konkrétně se Ningbo stalo jedním z největších obchodních partnerů střední a východní Evropy. V roce 2022 dosáhl dovoz a vývoz Ningba se zeměmi střední a východní Evropy závratné hodnoty 45 miliard jüanů.

Díky čemu se tak stalo?

Ve videu, které natočila společnost China Matters, se Jay Birbeck z Velké Británie vydal do Ningbo, aby zjistil, proč je kolem něho tolik povyku. Před třetím veletrhem China-CEEC Expo, který je naplánován na 16. až 20. května, se Jay poprvé zastaví v hlavní výstavní hale CEEC, která je „pokladnicí“ dovážených výrobků výhradně ze zemí střední a východní Evropy.

Zde se setkává s manažerem srbského pavilonu Guo Xiao, který ho seznamuje s výhodami podnikání v Ningbo, jako jsou dotace, zvýhodněné úrokové sazby a dokonce i nájemné zdarma. „Doufáme, že na třetím ročníku veletrhu China-CEEC Expo se s našimi výrobky setká více kupujících z Číny,“ řekl Guo.

Jay se také zajímá o Minth, místní společnost v Ningbo, která rychle expanduje na evropské trhy. Společnost Minth vyrábí pláště, které chrání autobaterie pro vozidla s novou energií. Mezi její zákazníky patří Audi, BMW a Tesla. Jay je přímým svědkem toho, jak jsou tyto obaly baterií testovány a jak je prokázána jejich bezpečnost.

Kontakt: Li Siwei

Tel:008610-68996996

E-mail:lisiwei5125@gmail.com

Odkaz na YouTube: https://youtu.be/DEbb1WfzVBw

PROTEXT