Podzimní TRADE NEWS odkrývá další šance na trzích jižního Německa a Rakouska

Praha 5. října 2023 (PROTEXT) – V novém TRADE NEWS, které vyšlo tradičně v předvečer Mezinárodního strojírenského veletrhu, vás možná překvapí, do jaké míry Bavorsko a Bádensko-Württembersko hrají v našem obchodě prim. Z článku Petra Švorce a z doplňujících infografik se mimo jiné dozvíte, že pouze v těchto dvou spolkových zemích se uskutečňuje víc než třetina našeho celkového obchodního obratu s Německem. Bavorsko je přitom z hlediska obratu naším 4. největším obchodním partnerem na světě a Bádensko-Württembersko zaujímá 9. příčku. Pokud se podíváme na náš export, pak se Bavorsko ocitá na druhém místě hned za Slovenskem, následuje Polsko, Francie, Rakousko a Bádensko-Württembersko.

I z těchto důvodů otevírá agentura CzechTrade s podporou Ministerstva průmyslu a obchodu druhou zahraniční kancelář v Německu právě v Mnichově.
S její ředitelkou Kristýnou Kubíčkovou přinášíme exkluzivní rozhovor
, v němž se například dozvíte, že se bude zaměřovat také na stavebnictví, inovativní firmy z oblasti ICT a start-upy, které mají v mnichovském startupovém prostředí možnost udělat první kroky na německém trhu. „
Čeští a bavorští podnikatelé smýšlejí podobně a mohou se vzájemně inspirovat,“
říká v hlavním rozhovoru čísla Bernard Bauer, výkonný člen Česko-německé obchodní a průmyslové komory a obchodní zmocněnec Bavorska v ČR.

Velvyslankyně Rakouska v České republice Bettina Kirnbauer vyzdvihuje úspěšnou a rozmanitou obchodní spolupráci Čechů a Rakušanů, která se vedle tradiční mobility a průmyslu nyní otevírá také na poli ICT, leteckého a kosmického průmyslu, nových materiálů nebo také v oblasti filmového průmyslu. A navíc –
Rakousko je ideálním testovacím trhem pro celý německy mluvící region.

Tradičně přinášíme inspirativní příběhy našich firem. Že pupeční šňůra vede do Německa, to je jasné, ale v článku o společnosti ATAS elektromotory Náchod se toho dozvíte mnohem víc. Například – důležitou ingrediencí jejich týmu je empatie a lidskost. Příběh společnosti LINTECH je zase o tom, jak česká invence přesvědčila Němce i Švýcary, neboť laserový stroj dokázali vymyslet a vyrobit během pár týdnů. Jaké to je, když česká firma zahrne do svého portfolia aktivity bývalého významného německého konkurenta, se dozvíte v článku o firmě PILOUS Packaging pod titulkem Od dřevěných palet k sofistikované obalové logistice. A do světa vinařů v Česku i Rakousku vás zavede majitel Vinařského domu Kopeček, který tvrdí, že jeho posláním je pomáhat malým vinařům.

Jako vždy v čísle najdete spoustu dalších zajímavých informací. TRADE NEWS vydává agentura ANTECOM jako magazín AMSP ČR o obchodu a exportu. Je distribuován bezúplatně přímo k manažerům firem s rozhodující pravomocí. Zdaleka se nejedná pouze o členy AMSP ČR, ale také o další společnosti a instituce. Je připravován ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR a institucemi podporujícími český vývoz, jako jsou například CzechTrade, EGAP, ČEB, NRB, ICC ČR, a s Ministerstvem zahraničních věcí ČR. Čtvrté letošní číslo vyšlo na 88 stranách auditovaným nákladem 7000 výtisků.

Online si ho přečtete zde: www.itradenews.cz. U nás se za stahování neplatí.

Kontakt:

ANTECOM s.r.o.

TRADE NEWS

produkce@antecom.cz

www.itradenews.cz

www.tradenews.cz

www.linkedin.com/company/92946186

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.