Panda High Plains Hemp Gin představuje poslední etapu zprovozňování největšího zařízení na zpracování průmyslového konopí na západní polokouli

Dallas 13. prosince 2023 (PROTEXT) – Společnost Panda Biotech dnes oznámila, že výstavba budovy je dokončena a na začátku čtvrtého čtvrtletí byl zahájen oficiální proces uvedení projektu Panda High Plains Hemp Gin™ (dál jen „Panda Hemp Gin“) do provozu. Proces předávání do provozu představuje závěrečnou fázi před zahájením komerčního provozu v 1. čtvrtletí 2024 v závodě o rozloze 500 000 čtverečních stop ve Wichita Falls v Texasu. Zařízení Panda Hemp Gin bude zpracovávat 10 tun průmyslového konopí za hodinu a vyrábět textilní vlákno, hurd, směs krátkých vláken hurd a vedlejší produkt bohatý na živiny, který se bude peletizovat. Očekává se, že zařízení bude největším centrem na dekoraci konopí na západní polokouli a jedním z největších na světě.

Tato tisková zpráva obsahuje multimediální prvky. Celou zprávu najdete zde: https://www.businesswire.com/news/home/20231211396857/cs/

„Každá část výrobní linky Panda Hemp Gin, včetně tří mil nadzemních pneumatických potrubí, rafinace, míchání, mechanické čištění, balíkování a skladování, lisování a dalšího zpracování, musí být jednotlivě spuštěna, zkontrolována, vyvážena a uvedena do provozu,“ říká výkonný viceprezident společnosti Panda Biotech Scott Evans. „V současné době se všechna zařízení uvádějí do provozu jedno po druhém, aby mohla být oficiálně spuštěna.“

Technický a výrobní proces v závodě Panda Hemp Gin, který využívá pouze obnovitelné zdroje energie, byl certifikován společností Mid-South Engineering Company jako ekologický v souladu se zásadami zelených dluhopisů Mezinárodní asociace pro kapitálový trh. Společnost Panda Biotech také spolupracuje s vědeckou společností Oritain, která se zabývá sledovatelností, aby mohla na trh uvést nejsledovatelnější konopí vypěstované ze 100 % ve Spojených státech.

Společnost Panda Biotech navíc aktivně uzavírá smlouvy s producenty na pěstování konopné suroviny pro pěstební sezónu 2024 a nakupuje již sklizené nebo zpracované konopné vlákno. Společnost nedávno představila bezkonkurenční program „pay-to-grow“ pro producenty, kteří chtějí začít pěstovat konopí Panda. Díky předem dohodnuté finanční a agronomické podpoře může společnost Panda Biotech pěstovat konopí i v zahraničí. Výhody pěstování konopí jsou značné, neboť se jedná o vynikající střídavou plodinu, která rekultivuje půdu a zajišťuje konkurenceschopnou marži. Zájemci, kteří se chtějí dozvědět více, mohou navštívit formulář pro dotazy pěstitelů na adrese pandabiotech.com.

O PANDA BIOTECH

Soukromá společnost Panda Biotech, LLC se sídlem v texaském Dallasu je jedničkou v rozvíjejícím se odvětví průmyslového konopí a konopných vláken v USA. Vedení společnosti Panda Biotech má rozsáhlé zkušenosti s vývojem, financováním, výstavbou a provozem rozsáhlých infrastrukturních zařízení v oblasti čisté energie Tato zařízení vytvořila 22 projektů představujících přibližně 12 miliard dolarů investovaného kapitálu. Společnost v současné době vyvíjí rozsáhlá zařízení na zpracování technického konopí.. První projekt společnosti Panda, Panda High Plains Hemp Gin™ LLC (Panda Hemp Gin), je realizován ve spolupráci se společností Aka-Ag, LLC, dceřinou společností plně vlastněnou fondem Southern Ute Indian Tribe Growth Fund. Zařízení se nachází ve městě Wichita Falls v Texasu. Bude to největší zařízení na zpracování konopí na západní polokouli. Další informace naleznete na adrese www.pandabiotech.com a @pandabiotech na Instagramu, Twitteru nebo LinkedIn.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Zdrojovou verzi najdete na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20231211396857/cs/

Kontakt:

Beth Gebhard

SVP, Marketing and Public Relations

beth.gebhard@pandabiotech.com

 

Zdroj: Panda Biotech