Palladium se i letos aktivně zapojí do programu oblíbeného festivalu „Praha žije hudbou“

Praha 6. června 2024 (PROTEXT) – Nákupní centrum Palladium bude čestným partnerem již devátého ročníku největšího svátku pouličního umění „Praha žije hudbou“ ve dnech 7. a 8. června 2024.

„Umění patří do ulic!“, to je motto festivalu, kterým se každý rok pořadatelé snaží ukázat, proč je důležité a krásné zažívat živou kulturu ve veřejném prostoru. Letos bude hudební program probíhat na celkem 25 místech v centru Prahy.

Pro hudební program bude na náměstí Republiky vystavěno speciální pódium „Palladium stage na Republice“. Hlavní hvězdou pátečního programu na „Palladium stage“ bude Ben Christovao, který je v současnosti jedním z nejposlouchanějších zpěváků na Spotify nebo Marsell Bendig, mladší sourozenec Jana Bendiga a držitel ceny Český lev za roli ve filmu Banger. Sobotní program zakončí vystoupení Milan Horáka, vítěze Zlatého slavíka 2021 v kategorii Objev roku!

 

Během festivalu před Palladiem vystoupí:

Pátek 7. června 2024

13:30–14:15 ReCovers14:45–15:30 Ben Christovao15:45–16:15 Marley Wildthing16:30–17:15 Nikki Triiilo17:45–18:30 Sabina Olijve & Martin Homola19:15–20:15 Marsell Bendig & Lucie Bikárová

Sobota 8. června 2024

14:00–14:45 Gospel Limited15:15–16:00 Michal Strnad16:40–17:25 Jokers17:45–18:30 Rodan19:10–20:10 Michal Horák

 

Veškerá vystoupení jsou přístupná veřejnosti zdarma, posluchači nicméně mohou hudebníky odměnit dobrovolnými příspěvky. Z pouličního vystupování vzešla na světě již spousta uznávaných umělců (Glen Hansard, Bob Dylan, Ed Sheeran, ZAZ a další), a tak pojďte spolu s námi objevit některou z budoucích hvězd.

Palladium připravilo „ochutnávku“ festivalového programu pro své návštěvníky uvnitř nákupního centra již ve čtvrtek 6. června 2024 mezi 11:30 a 13:30 v podobě vystoupení „Flaškinetu“, tzv. lahvové hudby.

„Flaškinet“ je světový unikát, na který jen tak nezapomenete! Je tvořen dvěma hudebníky, z nichž jeden hraje na kytaru (akustickou nebo elektrickou) a druhý na lahve naplněné vodou. Hudební kreace Flaškinetu vás překvapí originální interpretací známých skladeb a rozsahem repertoáru, uchvátí svou energií, ale hlavně vám vyrazí dech propracovanými hudebními detaily!

Všichni návštěvníci festivalu mohou navíc využít speciální festivalovou nabídku v podobě zajímavých slev ve vybraných provozovnách, například:

– Lindt – sleva 30 % při koupi 3 a více kusů

– Bageterie Boulevard – sleva 15 % na vše

– Pizza HUT – sleva 15 % na vše

– The Box Donut – sleva 15 % na vše

– Fruitisimo – sleva 10 % na sezónní nápoje

– Basics Coffee – akce na letní kávové nápoje Iced Latte a Iced Nitro Filter (velký za cenu malého)

 

Pro všechny festivalové nadšence připravilo Palladium dárek – speciální festivalové brýle s kšiltem. Každý si je může zdarma v přízemí Palladia na Infokiosku v pátek 7. 6. 2024 a v sobotu 8. 6. 2024 od 9 do 21 h. Stačí říct heslo „Praha žije hudbou“. Nabídka platí do vydání zásob.

Podrobná festivalová nabídka je k dispozici na webu:

https://www.palladiumpraha.cz/festival-praha-zije-hudbou-palladium-stage-7-8-6-2024/ 

 

Festival Praha žije hudbou vznikl před devíti lety jako reakce na omezování umělecké produkce v ulicích hlavního města. Ambicí pořadatelů je otevřít centrum Prahy kvalitnímu pouličnímu umění, oživit veřejná prostranství hlavního města autentickou kulturou a současně zlepšit podmínky pro busking, tedy pouliční hudební, divadelní nebo artistická vystoupení, a to v přijatelných parametrech i pro rezidenty Prahy. Festival Praha žije hudbou probíhá pod dohledem Uličníka, který je symbolem akce i svobodného uměleckého vystupování v ulicích Prahy. Více informací na www.prahazijehudbou.cz.

 

Palladium na náměstí Republiky v Praze je oblíbeným místem nákupů a setkávání. Součástí komplexu je 170 obchodů, 30 restaurací a prvotřídní kanceláře.

Přijedete-li na návštěvu Prahy autem, ideální možností je zaparkovat přímo v Parkingu Palladia. Aktuální obsazenost naleznete na stránkách www.palladiumpraha.cz, nemusíte se tak bát, že v parkingu nenaleznete místo.

Oblíbenost nákupního centra Palladium potvrdila veřejnost a odborná porota dvojnásobným udělením prestižního ocenění Superbrands pro rok 2023 a pro rok 2024 pro nejlepší značky v České republice.

Více informací o Palladiu naleznete na

www.palladiumpraha.cz @Facebook @Instagram

 

ČTK Connect ke zprávě vydává přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.