Organizace OKTAGON MMA uzavřela dohodu o vysílání na britském Channel4

Praha 5. září 2023 (PROTEXT) – Oktagon se již 4. listopadu chystá dobýt Velkou Británii. Pro úspěšnou expanzi organizace do zahraničí bylo potřeba zabezpečit několik kroků. Kromě haly (AO Arena v Manchesteru) a zajímavých zápasnických jmen (Rock, Wanliss, Cartwright, ale i aktéři reality show Stage to the Cage) je nutností i mediální spolupráce. A i tu nyní Oktagon potvrdil. Od začátku září spolupracuje s jednou z největších britských platforem Channel4.

Channel4 je britskou veřejnoprávní televizí, je jedním z členů “velké trojky” (spolu s BBC a ITV) a na svých platformách má přes 25 milionů odběratelů ve Velké Británii a Irsku. “Na rozjetí spolupráce jsme pracovali zhruba půl roku. Jednání probíhala víceméně hladce, ale jelikož se jedná o opravdu velký mediální dům, tak doladit veškeré detaily naší spolupráce nebyla otázka dvou týdnů,” řekl k tématu jeden ze spoluzakladatelů organizace Pavol Neruda.

Prvním vysílaným projektem na Channel4 bude Stage to the Cage, se kterou se začíná už dnes, 5. 9., kdy se odvysílají první tři epizody a následně dohromady dalších 12, jedna každý týden až do turnaje v Manchesteru. 12. 9. pak startuje vysílání Oktagon výzvy: Anglie vs. Irsko, která opět poběží v kadenci jedné epizody každý týden s velkým finálovým vyvrcholením v Manchesteru. “Dle mého se jedná o dosud nejlepší Oktagon výzvu, jakou jsme kdy měli a věříme, že bude bavit fanoušky i v dalších zemích,” nabídl svůj pohled Neruda. Kromě již zmíněných projektů pak na Channel4 poběží zároveň všechny následující turnaje Oktagonu živě. “V současné době nás jen v zahraničí sleduje živě kolem půl milionu fanoušků a věřím, že s touto novou dohodou se dokážeme hravě přehoupnout přes milion sledujících. Ale nechme se překvapit. Klíčem k dlouhodobému úspěchu je konzistence,” uzavřel Neruda.

Po oznámení spoluprací s platformami DAZN (celosvětová vysílací platforma) a Setanta (východní Evropa a střední východ) se jedná o další významnou mediální dohodu, kterou Oktagon v nedávné době uzavřel.