Olympionici, reprezentanti i začátečníci – závod ČEZ RunTour si v Ústí nad Labem užily dvě tisícovky běžců všech úrovní

Ústí nad Labem 27. května 2024 (PROTEXT) – Ústí nad Labem zaplavila vlna běžecké radosti. Severočeské město přivítalo v sobotu 25. května už třetí letošní závod oblíbeného rodinného seriálu ČEZ RunTour. Nádherná trať vedoucí z historického centra až pod hrad Střekov vykouzlila úsměv na tváři dvěma tisícovkám běžců, mezi kterými se představili reprezentanti Vít Pavlišta a Eva Vrabcová Nývltová.

Vynikající výkony od elitních běžců, ale také radost z prvního dokončeného závodu od začátečníků – na závodu ČEZ RunTour Ústí nad Labem se postupně seřadili do startovních koridorů běžci všech výkonnostních úrovní.

Jako první vyběhly na trať děti, které si užily své Lupilu běhy na 500 a 1000 metrů. Po nich už odstartoval Rodinný závod RUN 3 KM, který vyhráli Lukáš Bennour (9:32) a teprve desetiletá Martina Chudová (11:12). Při oblíbeném závodu PUMA RUN 5 KM proběhli po oranžovém cílovém koberci jako první Erik Machů (16:15) a Tereza Jagošová (18:07). Prestižní ČEZ RUN 10 KM ovládl několikanásobný mistr republiky v maratonu Vít Pavlišta (31:52), mezi ženami běžela nejrychleji slovenská olympionička Katarína Pejpková (36:57).

Třetí místo pak obsadila česká olympionička v běžeckém lyžování i v maratonu Eva Vrabcová Nývltová (37:57), která má za sebou zdravotní problémy a běhá už hlavně pro radost: „Že si ještě někdy proběhnu závod, to pro mě bylo ještě nedávno nemyslitelné. Čas na 10 km pod 38:00 je pro mě aktuálně neskutečný,“ napsala pak šťastně na svůj Instagram.

Krásná trať ukázala dvěma tisícovkám běžcům ta nejkrásnější místa Ústí nad Labem. Od kostela Nanebevzetí Panny Marie se po dlažebních kostkách vydaly k mostu Dr. Edvarda Beneše, který je zavedl na stezku k Labi a dál až pod ikonický hrad Střekov. Z trati mohli závodníci vidět také populární lanovku na Větruši, která tentokrát ozdobila krásné finisherské medaile.

Běžecké úsměvy nebyly vidět jen na trati, ale hlavně v rozsáhlém zázemí, kde byla připravena sprcha, masáže zdarma, výborné jídlo i káva z Lidl menu, dětský koutek, ČEZ Energy zóna nebo třeba stánek Puma, kde bylo možné vyhrát závodní boty. O doplnění energie se postarali také experti ve stánku Iontmax, kteří měřili běžcům ztráty sodíku a podle nich jim navrhovali individuální hydratační plány.

Běh na pomoc kynologům

A díky účastníkům se bude radost šířit také dál – padesát korun z jejich startovného totiž pořadatelé předají Nadaci Leontinka, která pomáhá nevidomým lidem.

Kromě toho měli rekreační sportovci po celém Česku možnost pomoci Záchranné brigádě kynologů Ústeckého kraje, jejichž projekt byl zařazen do mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem v rámci spolupráce seriálu ČEZ RunTour a společnosti ČEZ. V této aplikaci získávají uživatelé za své sportovní aktivity body, které pak přidělují různým dobročinným projektům. Nadace ČEZ následně zasílá těmto organizacím za získané body skutečné finanční prostředky.

Návrat na západ Čech

Příští závod ČEZ RunTour se uskuteční 22. června v Plzni, kde čeká na běžce obnovená premiéra. V západočeské metropoli se sice běžel historicky první závod tohoto seriálu, nyní se sem ale běžci vrátí po několikaleté pauze. Chcete u toho být také? Registrujte se na www.run-tour.cz, protože s ČEZ RunTour #JERADOSTBĚŽET.

O ČEZ RunTour

ČEZ RunTour je největší a nejoblíbenější běžecký seriál osmi závodů pro hobíky, rodiny s dětmi a začátečníky. Na naše městské závody se běžci často a rádi vrací pro jejich přátelskou a pohodovou atmosféru, ale také pro unikátnost jednotlivých tratí. Ty jsou připraveny pro každého – 3, 5 a 10 kilometrů pro dospělé, 500 a 1000 metrů pro děti. Prostřednictvím ČEZ RunTour se navíc v rámci charity pomáhá tam, kde je to potřeba. Je radost běžet!

Více informací: Marek Pirzkall – ředitel seriálu, e-mail: marek.pirzkall@vml.com

 

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.