Od října ordinuje v Lounech lékařka na základě pobídky města

Louny 26. září 2023 (PROTEXT) – První lékařka zareagovala na pobídku města Louny. Od října otevře ambulanci neurologie a neurosonologie MUDr. Alena Táboříková, která pochází z Lounska. Ordinovat bude tři dny v týdnu na lounské poliklinice, kde ji v pátek přivítal starosta Milan Rychtařík.

„Jedná se o první lékařku, která zareagovala na poptávku města. Louny činí v rámci svých kompetencí maximum pro to, aby udrželo zdravotnickou a lékařskou péči ve městě. S omezenými možnostmi děláme zdravotní politiku za stát,“ řekl při slavnostním zahájení provozu ordinace starosta Milan Rychtařík (ANO).

Doplnil, že lékařku město podpoří 300 tisíci korunami. Finanční částky jsou alokované pro všechny ambulantní specialisty. Pediatři mohou v případě otevření ordinace v Lounech dosáhnout až na půl milionu korun, pomoc s vybavením ordinace nebo byt 3+1 v centru. Kampaň propagující pobídky pro lékaře město promuje ve zdravotnických titulech.

Neuroložka MUDr. Alena Táboříková (40) z Neurologické a neurosonologické ambulance NEURODIAG s.r.o. z Lounska pochází. „Mám tu k tomu vztah, mám zde rodinu, a proto jsem využila pobídky Loun. Myslím si, že město dělá pro lékaře maximum, které může. Louny se snaží nalákat nové lékaře, jak na prostory, tak na výpomoc s vybavením ordinace, i na to, že zde budou vybudované prostory k tomu, aby se tu mladí lékaři mohli usadit. Což je do budoucna nabídka pro lékaře velmi lukrativní,“ uvedla 40letá MUDr. Alena Táboříková, která je současně primářkou neurologie na chomutovské JIP.

S nedostatkem lékařů se potýkají města po celé České republice. Zoufalý podstav je u pediatrů. Čím se podle MUDr. Aleny Táboříkové Louny od ostatních měst odlišují? „Louny se odlišují od ostatních měst, kde také chybí lékaři, v tom, že o tom nejenom mluví, ale skutečně něco dělají. Starosta Loun opravdu koná proto, aby do budoucna sem lékaře nalákal, a aby tady lékaři zůstali,“ řekla MUDr. Táboříková.