Obecně prospěšná společnost Život dětem upozorňuje na možný podvod

Praha 5. září 2022 (PROTEXT) – Obecně prospěšná společnost Život dětem upozorňuje, že při kontrole svých účtů našla platby, většinou 5800 Kč nebo 6000 Kč, u kterých jsou poznámky investice, Wisse Bridge nebo akcie Agrofert. Ihned jsme začali zjišťovat, proč nám tyto peníze přicházejí a zjistili jsme, že se jedná o nabídky investování, v rámci kterých ti, kteří toto investování organizují, při mailové nebo telefonní komunikaci zneužili bez našeho vědomí náš sbírkový účet k odeslání jakéhosi „vstupního poplatku“ pro investice. Jedná se tedy o zřejmý podvod, na který bohužel reagovalo velké množství lidí.

O.p.s. Život dětem se důrazně distancuje od těchto způsobů a upozorňuje, že v žádném případě není možné v rámci jakýchkoliv investic zasílat peníze na náš sbírkový účet: 83297339/0800. Na tento účet je možné zasílat pouze finanční dary na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi, za což Vám velmi děkujeme!

Vzhledem k tomu, že nám stále na uvedený účet přicházejí platby, u kterých si nejsme jisti, že nám patří, ihned jsme informovali Českou spořitelnu a.s. a následně jsme tyto peníze „zablokovali“ a čekáme, že se o ně odesilatelé přihlásí a my je velmi ochotně vrátíme. Protože se jedná o sbírkový účet, kontrolovaný Magistrátem hl.m. Prahy, nemůžeme platby, které nám možná nepatří, vracet automaticky, ale každý poškozený si musí o vrácení této „investice“ písemně požádat.

V případě, že se někdo z Vás stal obětí tohoto možného podvodu, který jsme ohlásili Policii ČR, prosíme, napište na mail: zivotdetem@zivotdetem.cz žádost o vrácení Vaší platby, připište částku, číslo účtu a variabilní symbol, ze kterého Vaše peníze odešly, celé Vaše jméno a telefon. Na základě této žádosti Vám vrátíme částku, kterou jste odeslali. Pokud nám Policie ČR nebo Česká spořitelna a.s. dá nové instrukce, budeme Vás informovat.

Mrzí nás, že si náš účet z neznámých důvodů organizátoři těchto investicí vybrali, nic s tím nemáme společného a naším jediným zájmem je urychlené vrácení peněz těm, kteří nechtěli peníze darovat nemocným dětem, ale měli zájem investovat.

Kontakt:

MgA. Maria Křepelková – ředitelka Život dětem o.p.s.

e-mail: maria.krepelkova@zivotdetem.cz