Novinky Na Výstavišti: kontejnery Skateplaza, Shelter cafe i jízda budoucnosti

Praha 26. září 2023 (PROTEXT) – Na Výstavišti to žije 365 dní v roce a na návštěvníky pravidelně čekají novinky z místní programové kuchyně. Nejnověji budou potěšeni zejména všichni běžci, milovníci koloběžek a dalších sportů, kdy zájemci ocení možnost uskladnění věcí před akcí, po sportu sprchu a následný odpočinek v příjemném bistru na přilehlé terase u dobrého drinku. A když už nezbude síly na odchod směr tramvaj, svézt se lze autonomním autobusem po areálu a nechat se přiblížit cestě domů – ekologicky, futuristicky, Na Výstavišti.

Kontejnery Skateplaza

Skvělá zpráva pro sportovce! Na Skateplaze na Výstavišti bylo nově otevřeno zázemí se sprchami, WC, úložnými prostory a veškerým pohodlím pro sportovní výkon. Právě po sportu se nyní mohou všichni, kdo se zapotí, opět zkulturnit a pohodlně dále pokračovat v načatém večeru. V horních kontejnerech jsou k dispozici oddělené dámské a pánské šatny s toaletou a sprchou, kde se lze převléct a uložit si své věci do uzamykatelných skříněk.

Praktické info

Kontejnery jsou otevřeny denně od 12.00–21.00 hodin.

Využít je lze bezplatně, k uzamčení skříňky je potřeba mince v hodnotě 5 Kč.

Na místě funguje ostraha.

Shelter cafe

Shelter cafe je útulné místo s rozlehlou terasou a sezením ve stínu stromů přímo u skateparku a dětského hřiště. Příjemné posezení je určeno nejen pro ridery i board kids, ale i širokou veřejnost. Večery si lze užít se skvělými koktejly a dalšími drinky. Na návštěvníky čeká bohatá nabídka alko i nealko nápojů, míchané koktejly, skvělé frappé i čepovaná Plzeň. Co všechno si lze v Shelter cafe dopřát najdete na webu sheltercafe.cz.

Denně 13:00–21:00 hod.

Jízda budoucnosti

Autonomní autobusy již podruhé v Praze! Vyzkoušejte si, jaké to je svézt se samořídícím minibusem. Takzvaná autonomní auta se dokážou pohybovat na zadané trase bez řidiče, vyhýbat se samy překážkám nebo i samy zastavit v případě, že jim do cesty někdo nečekaně vběhne. Vůz je proto vybaven řadou senzorů.

Vozidlo je poháněno elektromotorem o výkonu 30 koní a může jet rychlostí až 20 km/h s dojezdem přes 120 km. Uvnitř vozu je místo k sezení až pro 8 osob a také prostor pro vozíčkáře, kteří se do vozu dostanou pomocí rampy. V rámci testovacího provozu je ve voze přítomný operátor, který by převzal řízení v případě situace, kterou by vozidlo nedokázalo vyřešit. Není tedy třeba mít žádnou obavu.

Díky výzkumné společnosti PowerHUB, britské společnosti AURRIGO, a díky podpoře inovativních technologií hlavním městem Prahou, si mohou návštěvníci vyzkoušet dopravu minibusem bez řidiče až do 5. října na Výstavišti. Rezervace probíhá po načtení QR kódu.

V tyto dny minibus nebude jezdit na pražském Výstavišti:

1.-2.10.2023

Kde:

Na okružní trasu ve spodní části Výstaviště můžete nastoupit na zastávce na prostranství u tzv. Bruselské (festivalové) brány ze Stromovky.

Kdy:

15. září–5. října*

*Provoz může být omezen v průběhu některých akcí.

V kolik:

po – ne 13:00 – 19:00*

jezdí se po 15minutových intervalech

*Provoz může být omezen v průběhu některých akcí.

Cena:

Všechny jízdy jsou pro veřejnost ZDARMA.

A dále nepropásněte!

Adventní věnce na Střídačce v Malé sportovní hale 25. a 26. listopadu od 13.00 do 16.00 hodin.

Info: Zde

Krampus show Na Výstavišti 26. listopadu od 17.00 do 19.00 hodin na louce za Křižíkovými pavilony.

Info: Zde

Dlabání dýní na Střídačce v Malé sportovní hale 29. října 2023 od 13.00 do 16.00 hodin.

Info: Zde

Ilustrační foto: Zde

Program: Program Na Výstavišti

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.