Na Smíchově vzniká ateliér světoznámého fotografa

Praha 17. října 2022 (PROTEXT) – Co má společného Erbenova Rezidence na Smíchově s Carnegie Hall v New Yorku? V příkrém svahu na Smíchově spěje k dokončení luxusní projekt developerské skupiny EBM Erbenova Rezidence, který majitelům nabídne velkorysý a sluncem zalitý inspirativní prostor. I proto se jeden z bytů v nejvyšších patrech rozhodl proměnit ve svůj nový ateliér světoznámý fotograf Martin Stranka. Ten za pár dní převezme v Carnegie Hall na Manhattanu prestižní ocenění Special Photographer of the Year za 1. místo v mezinárodní soutěži International Photography Awards, kterou získal za sérii Beautiful Accidents.

Co začalo před lety jako únik z reality, změnilo se díky talentu, píli a vášni v mezinárodní uznání a úspěch. „S radostí a s úsměvem na tváři můžu říct, že tolik se kolem našeho studia už dlouho nedělo. Léto jsme strávili na jihu Francie v Cannes a Saint Tropez, kde vzniká nový fotografický projekt Normal Is Boring. Hlavní dění však nyní probíhá kolem série Beautiful Accidents, která před pár dny získala 1. místo v prestižní mezinárodní soutěži International Photography Awards ze 120 zemí světa. Pro trofej Photographer of the Year letíme až do New Yorku do nádherné Carnegie Hall na Manhattan. Je to neskutečně elektrizující a vděčný pocit, že se takový úspěch po 10 letech podařil. A aby toho dobrého nebylo málo, po 11 letech se stěhujeme s vinohradským ateliérem na novou adresu Erbenovy Rezidence,“ popisuje své pocity Martin Stranka.

Luxusní dům s 23 exkluzivními byty na úpatí strahovského kopce v Praze ve vyhledávané smíchovské lokalitě Na Hřebenkách. Zájemci o luxusní bydlení v ní najdou jak Penthouse s prémiovým výhledem, tak Townhouse s privátní wellness, pracovnou, zahradou a velkorysým prostorem pro celou rodinu. Architektem exteriéru objektu je renomovaný český ateliér ADR založený architekty Petrem Kolářem a Alešem Lapkou. S ohledem na lokalitu a svažitost pozemku se jedná o originální a technicky velmi náročnou stavbu, která byla zahájena v květnu 2020. Dokončení a předání bytů majitelům je plánováno na první čtvrtletí roku 2023. Projekt byl nominován do soutěže Realitní projekt roku.

„Erbenova Rezidence je inspirativním projektem s unikátním architektonickým řešením, usazením ve svahu a tím pádem i nádherným výhledem na celou Prahu. Nový ateliér v ní bude mít nadstandardně vysoké stropy, a navíc obrovský přístup denního světla díky prosklené celé stěně s celodenním sluncem. Zároveň má pohodlný přístup z horní ulice. To je kombinace, která by se stěží hledala jinde. Naši sběratelé si ze studia odnášejí velkoformátové fotografie, a tak přístupnost při zachování takového výhledu je naprosto jedinečná. A mít taková místa jako je Petřín a Kinského zahrady doslova za ateliérem, je inspirace pro fotografa sama o sobě. Bude to krásné místo plné nových setkání s přáteli a našimi sběrateli,“ uzavírá Martin Stranka.

Více informací o Erbenově Rezidenci a celý rozhovor s Martinem Strankou najdete na www.ebmpartner.cz.

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.