Na Netflixu má premiéru očekávaný akční trhák Vyproštění 2. Režisér Sam Hargrave svůj nový film představil také v Praze

Praha 16. června 2023 (PROTEXT) – Dnes má na Netflixu premiéru dlouho očekávaný akční film Vyproštění 2 s Chrisem Hemsworthem v hlavní roli. Film se z velké části natáčel i v České republice za velké účasti těch nejlepších českých kaskadérů. Minulou sobotu se zároveň v pražském Kině Lucerna odehrála česká premiéra snímku, a to za účasti jeho režiséra, Sama Hargravea.

V pátek 16. června se diváci platformy Netflix dočkali pokračování dlouho očekávaného akčního trháku Vyproštění 2 (v originále Extraction 2). Hlavní hrdina, bývalý voják a současný neohrožený žoldák, Tyler Rake, musí ve filmu zachránit rodinu gruzínského gangstera z vězení, kde je drží. Úkol to však není jednoduchý, na cestě je spousta překážek a záporných hrdinů, kteří vysvobození brání. Hlavní role se opět ujal australský herec Chris Hemsworth.

Film se z části natáčel také v České republice, což český divák snadno pozná. Například úžasná bojová scéna ve vězení se natáčela v Mladé Boleslavi, cvičené české oko zaregistruje také typickou českou krajinu, vesnice i jiné reálie.

Režisér film představil i v Praze

V pražském Kině Lucerna zároveň minulou sobotu proběhla speciální projekce filmu, a to za účasti samotného režiséra, Sama Hargravea. Návštěvníci akce tak měli exkluzivní příležitost vidět nový film nejen jako první v České republice, ale také na filmovém plátně.

Před promítáním Sam Hargrave hovořil také o natáčení u nás. „Je skvělé být zpátky v Česku,” uvedl na začátek. Na otázku, co pro něj bylo během natáčení v naší zemi nejcennější, odpověděl rozhodně, že lidé. „Velká poklona celému štábu. Ve filmu se odehrává například akční scéna trvající celých 21 minut, je celá udělaná na jeden záběr! Začíná ve vězení během vzpoury vězňů, její součástí jsou i automobilová honička nebo opravdové helikoptéry. Byla opravdu velmi náročná, a to ve všech ohledech. Ale díky celému štábu, jejich nasazení, ale hlavně nadšení a odhodlání odvést tu nejlepší práci, jsme to zvládli. Točil jsem na hodně místech po celém světě, ale musím říct, že Česká republika byla jedním z těch nejlepších,“ pochválil své české kolegy a zároveň věnoval speciální potlesk místním kaskadérům. „Praha a Česká republika jsou velmi krásné. Už teď vím, že se sem brzy vrátím,” dodal.

Úvodní řeči se v Kině Lucerna ujal Tomasz Dąbrowski z Netflixu. „Film je také výsledkem práce a přispění velkého týmu českých herců a štábu,“ zdůraznil. Připomněl také, že se jedná o vůbec první podobnou akci Netflixu u nás. Tomasz poté vyzval všechny, kteří se podíleli na přípravě filmu, aby se v hledišti postavili a užili si zaslouženého potlesku ostatních diváků.

Pozvání na sobotní premiéru přijal například náměstek ministra kultury Michal Šašek. Za známé osobnosti se na červeném koberci objevili například herečky Bára Mottlová a Alena Doláková s doprovodem nebo bavič a režisér Jakub Kohák. Nechyběli ani známí influenceři Nikol Trojanová, Luboš Kulíšek nebo Naomi Adachi se sportovcem Maximem Habancem. Celou akci akci moderovala Zorka Hejdová.

Na trailer k filmu se můžete podívat tady.

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.