Multižánrová zpěvačka Lenka Graf vystoupila s Jaroslavem Svěceným

Praha 7. srpna 2023 (PROTEXT) – Jaroslav Svěcený stál u zrodu a dramaturgie mnoha dnes již úspěšných festivalů, například Smiřické svátky hudby, Klášterecké hudební prameny, pražské Tóny Chodovské tvrze, Kocianovo Ústí nebo Jihočeské Nové Hrady. Rodák z Hradce Králové je jedním z nejvýznamnějších a nejznámějších současných českých houslistů. Na začátku července proběhl už 19. ročník Kláštereckých hudebních pramenů, kam již tradičně pozval rodinnou přítelkyni sopranistku Lenku Graf.

Klášterecké hudební prameny 2023 probíhaly v Klášterci nad Ohří celý týden. Areál kláštereckého zámku rozezněla nádherná hudba.

Jedním z tradičních hostů, kteří na festivalu vážné hudby vystupují, byla i multižánrová zpěvačka žijící střídavě v Americe a Čechách Lenka Graf, která Svěceného pozvání nikdy neodmítne. Jejich spolupráce je léta vzájemná. Graf se řadí kromě muzikantek také mezi filantropky. Je zakladatelkou Nadačního fondu Energie pomáhá, jenž se zaměřuje na finanční podporu vzdělávání dětí.

„S Jaroslavem se známe několik let. Při pořádání kostelních adventních koncertů ve spojení s Nadačním fondem Energie pomáhá byl jedním z hostů, kteří byli v mém rodném Ústí nad Labem vždy vítáni. Spolupráce s ním je pokaždé skvělá, atmosféra pohodová a vždy se těšíme na další naše setkání,“ říká s úsměvem zpěvačka, která se Svěceným nazpívala klasickou píseň Ave Maria, k níž dokonce vznikl videoklip.

„Lenka je opravdu skvělá zpěvačka, a hlavně profesionálka každým coulem. Ta na Kláštereckých hudebních pramenech nemůže už chybět, byl to opět skvostný večer a já už se teď těším, až se opět potkáme, a to nejen na pódiu,“ vyjádřil své nadšení po vystoupení hudebník.

Večer, kdy se Svěcený s Graf opět spojili na nádvoří zámku byl nazvaný Klasika, Jazz, Muzikál…aneb setkání žánrů.

„Byl to opravdu perfektní koncertní týden a já už se moc těším na další ročník,“ svěřil se umělecký ředitel festivalu Svěcený.

Kontakt:

Hana Doležalová

PResscode CZ

e-mail: hana.dolezalova@presscode.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.