Motoristický redaktor Rasťo Chvála má TV studio v garáži

Praha 5. srpna 2023 (PROTEXT) – Slovenská společnost, která začínala v garáži se spojila s populárním motoristickým redaktorem a vznikla tak garáž pro Garáž TV, která slouží jako televizní studio.

TV studio z garáže

Motoristický novinář Rasťo Chvála koupil pozemek, který byl zarostlý a neudržovaný. Při jeho vyklízení přemýšlel o tom, jak si udělat vlastní garáž s malým televizním studiem. Ideálně rychle, efektivně a bez velké námahy. Všiml si firmy, která staví podobné projekty na klíč bylo rozhodnuto. „Zateplený zahradní domek měl plastová okna a počítačový stůl. Navíc v zaizolované montované garáži bylo příjemně i když veku bylo 30 stupňů. Oslovila mě i kancelářská atmosféra a myslím, že v tu chvíli jsem se rozhodl,“ řekl Rasťo.

Den D – jako v mraveništi

V den D to vypadalo na staveništi jako v mraveništi. Spojování a upevňování jednotlivých dílů, montáž oken, dveří …

Než se setmělo, byla stavba hotová. „Tato spolupráce prověřila naši schopnost pružně reagovat na poněkud neobvyklý požadavek klienta. Nápad postavit garáž pro televizní studio byl pro nás asi největší výzvou. Jsme proto rádi, že jsme i v tomto případě úspěšně splnili naše poslání,“ řekl Marek Choleva, generální ředitel společnosti Gardeon. Dodal také, že se při práci setkává s různými požadavky na vylepšení garáží. Zdá se, že v garáži už dnes není nic nemožné: „Vedle nabíjecích wallboxů lze nyní vybavení garáže napájet solárními panely a vše si můžete osvětlit vnějším a vnitřním osvětlením nebo kamerovým systémem na baterie.“ Vysněná garáž vyrostla na pozemku během jediného dne a všude bylo uklizeno, jako by se ten den vůbec nestavělo.

Své nadšení si zřejmě bude užívat ještě dlouho, protože se mu splnil sen, jeho Garáž TV má konečně vlastní garáž a v ní stálou adresu.

Nejznámější Garáž TV určitě vydrží mnoho let, nejen kvůli fanouškovské základně, ale i díky kvalitě samotné stavby.

O Gardeonu

Gardeon, rodinná firma z Turce vznikla před čtvrtstoletím vznikla v garáži. Na trh, který do té doby znal pouze zděné nebo plechové garáže, přinesla montované garáže z oceli. Dnes firma zaměstnává desítky lidí a své výrobky nabízí nejen na tuzemském, ale i na zahraničním trhu. Ne náhodou se dostala jako jeden ze tří slovenských zástupců do seznamu tisícovky nejrychleji rostoucích evropských firem, který sestavil list The Financial Times.