Mezi Ořechovem a Syrovicemi platí uzavírka, rekonstruuje se vozovka, místu se vyhněte

Brno 11. dubna 2024 (PROTEXT) – Silnice III/15266 mezi Ořechovem a Syrovicemi nedaleko Brna je v rekonstrukci. K té přistoupila Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje kvůli havarijnímu stavu vozovky. V místě momentálně platí úplná uzavírka a řidiči by se tak místu měli vyhnout a zvolit jinou objízdnou trasu. Komunikace je převážně využívána jako spojnice mezi obcemi i jako objízdná trasa.

Markéta Karbanová, vedoucí investičního úseku SÚS JMK: „Je špatný technický stav vozovky, chybí tam krajnice a jsou tam příkopy. V podstatě jsou tam podélné a příčné trhliny. Dopravní omezení platí od 4. března a hotovo by mělo být do 30.6.2024.

Objízdná trasa vede obousměrně, a to z Ořechova po silnici III/15264 do Mělčan, přes Bratčice aaž do Syrovic. Rekonstruovaný úsek měří přes 4000m, řidiči si tak zajedou.

Markéta Karbanová, vedoucí investičního úseku SÚS JMK: „Silnice byla používána hlavně jako objízdná trasa, když se rekonstruovala komunikace II/152. Pokud se v budoucnu bude realizovat tak bude opět využívána. Cena je 18 milionů bez DPH.“

Náklady stavby činí 18,5 milionu bez DPH. První automobily by se po silnici mohli opět projet 30. června. To by měla stavba skončit a úsek se opět otevřít.

 

Zdroj: POLAR televize Ostrava