Kuchyňské spotřebiče Gorenje jsou velkými vítězi prestižní German Design Award 2024. Pro Gorenje nikdy nebyl design jen o vzhledu

 

Praha 13. prosince 2023 (PROTEXT) – Nejnovější výzkumy ukazují, se že vedle rostoucího důrazu na udržitelnost se mění i naše potřeby na design domácích prostor. V reakci na tyto změny přichází Gorenje jako přední evropský výrobce spotřebičů a člen globální technologické skupiny Hisense s novou řadou kuchyňských spotřebičů Gorenje G800. Staly se nesporným vítězem prestižní German Design Award 2024.

Kuchyně už není jen prostor pro přípravu jídla, ale je to především místo pro setkávání a tvoření. Je srdcem našeho každodenního života. A stejně tak již design neznamená pouze vzhled. Moderní design reaguje na současné požadavky a klade důraz na společenský dopad prostřednictvím různorodých, udržitelných a ekologických přístupů.

Chytit jednoduchost není jednoduché

„Oceněné kuchyňské spotřebiče Gorenje řady G800 představují sofistikovanou alternativu k současnému stavu se složitými a předimenzovanými spotřebiči,“ vysvětluje průmyslový designér Matevž Popič, vedoucí produktového designu v Gorenje, který se v designu vždy inspiruje pozorováním života kolem sebe.

„Platforma G800 představuje pečlivě naplánované zjednodušení obsahu, materiálů a energie s důrazem na nejdůležitější funkce. Spotřebiče se sofistikovaným minimalistickým designem působí neutrálně a jde je bezproblémově integrovat do nejrůznějšího prostředí. Nadčasová estetika přitom zaručuje dlouhodobou použitelnost,“ dodává Matevž Popič.

Ztělesněním jeho slov je vestavěný kávovar Gorenje, který lze zcela integrovat do kuchyňské linky a – jak zdůvodnila prestižní komise German Design Award, má „výjimečně kvalitní vzhled díky prvkům z tmavé oceli.“ Tato kombinace sofistikovaných, high-tech funkcí a intuitivního ovládání je více než jen příslibem mimořádné uživatelské zkušenosti.

Udržitelná budoucnost: Motivace pro inovativní design kuchyňských spotřebičů

Kuchyně jako společenský prostor spojuje uživatele s různými potřebami a zájmy.Proto je důležité, aby kuchyňské vybavení nabízelo různé možnosti využití a nezabíralo mnoho místa.Dobrým příkladem jsou vestavné trouby z řady Gorenje G800 s nejmodernější mikrovlnnou technologií, která atraktivně rozšiřuje možnosti pečení. Nové trouby nabízejí veškeré funkce pro moderní provoz, a svým čistým provedením s tmavou pohledovou stranou i vysoce kvalitní estetiku, která se hodí do mnoha interiérů.

Designér Matevž Popič k tomu všemu dodává: „Zejména v pohotovostním režimu se výrobky nenápadně integrují do kuchyně. Integrovaná a modulární konstrukce minimalizuje spotřebu materiálu, přesný výběr materiálu navíc umožňuje vysokou míru recyklovatelnosti. Konektivita není doplňkem, ale je plně integrovaná; minimalizuje interakci produktu se základními funkcemi, na kterých záleží, a umožňuje přenos určitých funkcí a pokročilého obsahu na jiné, pohodlnější platformy. To nejen zjednodušuje složité, ale také zvyšuje cenovou dostupnost spotřebičů, které jsou sjednocené, koordinované a propojené. Proto mohou skutečně pomáhat při dosahování nejlepších kulinářských zážitků a výsledků.“

Design, který myslí i na zdraví

Pokud jde o design, Gorenje svůj přistup k vývoji novinek posunulo o krok dále, což renomovaná mezinárodní porota German Design Awards nepřehlédla. Nejvíce zaujaly vestavné plně parní trouby řady G800, které nabízejí inovativní funkci vaření v páře a podporují zdravé stravování. Trouby nabízejí i další atraktivní funkce přípravy pokrmů, jako je sous-vide nebo horkovzdušné fritování se speciálním plechem. Porotu potěšilo i ergonomické a intuitivní ovládání pomocí panelu integrovaného do elegantní tmavé čelní strany.

To vše dokazuje, že designéři Gorenje jsou citliví pozorovatelé, kteří staví do popředí zájmu uživatele a jeho pohodu.

Více informací: cz.gorenje.com, sk.gorenje.com

Fotogalerie: https://1drv.ms/f/s!AlDUuB6kZhh493RxP1AL7iVf0ZeL?e=Rdr0AX

 

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.