Karol & Kvído míří na Střídačku! Pokřtili nové CD a připravují hudební příměstské tábory v roce 2023

Praha 20. října 2022 (PROTEXT) – Oblíbená dětská dvojice Karol & Kvído startují spolupráci se Střídačkou na Výstavišti. Pokřtili tady nejen zbrusu nové CD s lidovými písničkami pro děti i celou rodinu, ale už na jaře příštího roku se mohou jejich malí příznivci těšit na originální hudební příměstský tábor. Další tábor pak bude následovat v létě, kdy Střídačka opět nabídne bohatý program pro malé i velké děti po celé prázdniny. V poločase plánují Karol a Kvído na Střídačce další hudební aktivity, které brzy ohlásí na webu a facebooku Výstaviště.

Karol je zpěvačka, muzikálová herečka a držitelka Thálie v oboru muzikál z roku 2015. Je členkou divadla Semafor, kde pod vedením Jiřího Suchého a Jiřího Menzela nastudovala 20 divadelních her. Účinkuje v úspěšných pražských muzikálech jako jsou Děti ráje, Mýdlový princ, Láska nebeská nebo Mefisto. Další úspěšné titulní role ztvárnila v divadle J.K. Tyla v Plzni. Inspiraci pro projekt Karol a Kvído načerpala v USA, kde žila několik let se svojí rodinou.

Kvído je kluk z pohádkového světa, který poznává náš lidský svět. Děti ho vídají ve videoklipech, kde je nepostradatelným parťákem Karol.

Oblíbená dvojice, která zaručeně rozezpívá a roztančí celou rodinu, nyní startuje dlouhodobou spolupráci se Střídačkou na Výstavišti, kde celoročně probíhají akce primárně pro děti a ve výčtu aktivit nechybí ani příměstské tábory. Právě ty budou v nadcházející sezóně roku 2023 obohaceny o hudbu a tanec v podání Karol a Kvída, kteří připravují originální program na jaro i léto. Přihlášky na tábor budou spuštěny v následujících týdnech na webu Výstaviště.

Nové CD s klasickými lidovkami

Nové CD pokřtili nealko ‚šampusem‘ Karol a Kvído na Střídačce se svými hosty Eliškou Bártovou, Ivanou Korolovou a samozřejmě dětským publikem. Cédéčko přináší české lidové písničky nahrané s živou cimbálovou kapelou a obsahuje 31 písniček jako Holka modrooká, Zajíček ve své jamce, Skákal pes, Kolo kolo mlýnský a další známé klasiky, které si s dětmi každý rád zazpívá.

Originální hudební tábor

Hudební tábory Karol a Kvído povedou zkušení lektoři zpěvu, tance a herectví. Cílem je příprava na práci v profesionálním hudebním studiu, kde si děti nahrají písničku složenou exkluzivně pro tento tábor a získají své první vlastní CD s písničkou, na které celý týden pilně pracovaly. Tábor pak zakončí krátkým vystoupením pro rodiče a kamarády.

https://navystavisti.cz/karol-a-kvido/

www.karolakvido.cz