Jihomoravský kraj opravuje most v Bohuslavicích u Kyjova, na místě stavby jsou semafory

Bohuslavice 23. května 2024 (PROTEXT) – Jihomoravský kraj prostřednictví své správy a údržby silnic opravuje most přes říčku Kyjovku v místní části Kyjova Bohuslavice v blízkosti fotbalového hřiště. Vede tudy silnice druhé třídy č. 432, která propojuje Jihomoravský kraj se Zlínským a Kyjov například s Kroměříží. Doprava je tu sice plynulá, ale poměrně intenzivní. Mezi schválenými dopravními opatřeními na stavbě jsou semafory, které pouštějí auta kyvadlově. Ty jsou na místě trvale nainstalované. Pracovníci firmy, která práce provádí, je však zapínají a vypínají podle potřeby. Pokud mají projíždějící řidiči štěstí, tak musí pouze zpomalit na třicet kilometrů v hodině a samozřejmě zvýšit opatrnost. Pomalá jízda je na místě nejen s ohledem na dělníky, ale také proto, že most je v intravilánu místní části obce a navíc bezprostředně za ním začíná úsekové měření rychlosti. V případě, že semafory jsou v provozu, je nutné počítat s krátkým zdržení v řádu několika minut.

Martin Bedrava, vedoucí oblasti Jih, SÚS Jihomoravského kraje: „Dojde k vybourání stávajících říms, vybudování říms nových včetně izolace a nového normového záchytného zařízení. Dojde také k opravě spodní stavby nosné konstrukce, k sanaci povrchu a k opravě ložisek, jejich očištění a namazání.“

Opravují se pouze konstrukční vrstvy mostu, práce se nebudou nijak týkat povrchu silnice. Dopravní opatření by měla trvat do 31. května, dokdy by také měl být most opravený. Podle vedoucího správy a údržby silnic Martina Bedravy ale rekonstrukce možná skonči ještě dřív.

Zdroj: POLAR televize Ostrava