Je CSinvesting jen další z řady různých platforem, nebo se něčím liší? Na to se dnes společně podíváme!

Praha 11. června 2024 (PROTEXT) – CSinvesting, na rozdíl od mnoha jiných brokerů a investičních platforem, funguje po celém světě již od roku 2010. Ano, víme, že na trhu jsou některé společnosti, které zde působí přes 40 let, ale většina takových společností je na trhu opravdu jen několik let.

Mnozí z vás dnes nechtějí nechávat své peníze v bankách s nízkým nebo žádným úrokem. Do čeho tedy investovat? Korporátní dluhopisy se zdají jako dobrá volba – pevný úrok, smlouva, různé směnky a podobně. Bohužel, čím dál častěji se setkáváme s tím, že firmy zanikají, majitelé mizí a jako věřitel se uspokojuje stát, až pak klient… jestli je tedy z čeho. Co dál? Bankovní fondy? To snad ani nemusím vysvětlovat… Dnes se už spíše blížíme k americkému myšlení, tedy akcie, komodity, indexy. Američané takto investují již od prvních vydělaných peněz v útlém věku, Evropané si prvně postaví dům, koupí auto a až poté investují. Nicméně podle statistik víme, že dnes investuje tímto stylem kvůli neadekvátním podmínkám stále více lidí.

Právě v tomto kontextu můžeme zmínit společnost CSinvesting a naše zkušenosti s ní. Ačkoli se tváří jako obyčejná platforma, tak úplně obyčejná není. Podívejme se na to blíže.

Co je CSInvesting?

CSInvesting je burzovní nástroj, tedy platforma, která si klade za cíl nabízet klasické investiční nástroje jako akcie, komodity, měnové páry, kryptoměny, ETF a další. Čím je tak zvláštní? Vyzkoušeli jsme ji za vás a nejvíce nás uchvátila snaha obchodního zástupce vás vzdělávat tak, abyste dokázali být zcela samostatní. Krátce jsme toto vzdělávání využili ve svůj prospěch a následně jsme se dostali do situace, kdy na to prostě nebyl čas. V takovém případě jsme prostředky rozložili do předem daného portfolia, které generuje zisky dodnes. Co to znamená? Jednoduše, na své si přijde opravdu každý – ať už intradenní trader, který potřebuje pravidelnou analýzu fundamentálních, technických a makroekonomických dat, nebo pasivní investor s dlouhodobým horizontem, který chce pokrýt inflaci a několikrát do roka si zajet na dovolenou ze zisku. Zkušenosti s CSInvesting.com byly tedy veskrze pozitivní.

Platforma MatchTrader

CSInvesting využívá platformu MatchTrader, kterou využívají pouze STP brokeři, a tudíž nedochází ke střetu zájmů mezi klientem a obchodníkem, což je oproti klasickým obchodním platformám, které využívá drtivá většina market makerů, osvěžující změna.

Licence FSCA

CSInvesting je licencována FSCA (Financial Sector Conduct Authority), která působí po celém světě kromě zemí, ve kterých nemá způsobilost, a to konkrétně USA, Sýrie a Korea. Pokud jste rezidentem některé z těchto zemí, pak vás broker musí odmítnout, protože nad vámi nemá nikdo dohled a máte nulové zabezpečení vašich prostředků.

Transparentní poplatky

CSInvesting má vysoce transparentní poplatky, které nejsou nejmenší, ale na druhou stranu nemají žádné skryté poplatky jako většina ostatních brokerů.

STP Broker

Funguje čistě jako zprostředkovatel, což znamená, že nedochází ke střetu zájmů, takže zájem tohoto brokera je, abyste obchodovali co nejdéle a vznikal mu tak stabilní pasivní příjem.

Pákový efekt & likvidita

Pákový efekt je volitelný a to od 1:1 do 1:500. Uzavírání pozic je v řádech milisekund a výběr financí zpravidla do 48 hodin, to ale dnes nabízí už každý.

Jak začít s CSInvesting?

Investování s CSInvesting zahrnuje několik jednoduchých kroků:

1. Proces registrace: Registrace CSInvesting je jednoduchá a rychlá. Celý proces trvá jen několik minut a je plně online. Stačí vyplnit základní informace, ověřit svou totožnost a potvrdit svůj účet, stejně jako u každého brokera.

2. Volba typu a možností účtů: Velký rozdíl zde je, že tato společnost volí typ účtu podle vkladu finančních prostředků, nikoliv objemu obchodů. Například si můžete vybrat účet gold (zlatá střední cesta), vložíte si 100 tisíc USD, ale obchodovat budete například s desetinou vkladu, což pro vás znamená daleko lepší podmínky, než kdybyste měl vklad 10 tisíc USD a investoval celou částku.

3. Financování účtu: Financování účtu na CSInvesting je flexibilní a bezpečné. Platforma podporuje bankovní převody, kreditní karty a elektronické peněženky. Vklad kartou je výborný v tom, že prostředky vidíte v podstatě hned na účtu, ale takhle to má také většina brokerů.

Recenze CSInvesting jako obchodní platformy

Prošli jsme různé recenze lidí, kteří měli nějaký důvod vůbec nějakou recenzi psát. Důležité je, že jsme nikde nenašli žádné negativní recenze na vklady a výběry financí, to je základ. Samozřejmě jsme dohledali recenze nespokojených klientů, kteří třeba neměli v investování štěstí, někdy byli i velmi konkrétní, ale nic, co byste se nedočetli u jakékoliv velké investiční společnosti.

Shrnutí

V podstatě se jedná o běžný model STP brokera, nic ultra-super zajímavého jsme nenašli. Hodně nás iritovaly poplatky u dynamických a volatilních obchodů, ale konzervativní portfolia mají výborné. Pokud chcete obchodovat každý den 5-6 hodin vkuse a živit se tím, tak vám společnost CSinvesting nemůžeme doporučit. Pokud máte zájem o poměrně stabilní pasivní příjem a chcete se i naučit, co vlastně děláte a jak to funguje, tak je to ideální broker právě pro vás.

 

Zdroj: SITA