Jarní Srdíčkové dny 2024

Praha 11. dubna 2024 (PROTEXT) – V týdnu od 15.4. do 19.4. se koná tradiční veřejná sbírka jarní Srdíčkové dny, kterou pořádá obecně prospěšná společnost Život dětem již 24 let. Sbírka se koná na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi po celé České republice.

Tváří této sbírky je malá Emminka. Její maminka žila bez rodičů téměř na ulici, a když v době covidu otěhotněla, její partner prostě odešel, a tak zůstala na všechno sama. Navíc zjistila, že její milovaná holčička trpí tzv. Othaharovým syndromem. Ten se projevuje silnými a častými epileptickými záchvaty, které poškozují mozek. Nikdo neví, co bude s Emminkou, která je jako hadrová panenka, dál, maminka s ní rehabilituje a doufá v zázrak. Srdíčkové dny pomohou nejen Emmince, ale pochopitelně mnoha dalším nemocným dětem.

Pokud na ulici dobrovolníky nepotkáte, můžete navštívit eshop na www.zivotdetem.cz a sbírkové předměty si zakoupit, také můžete pomoci zasláním dárcovské SMS na číslo 8 77 77 ve tvaru DMS ZIVODETEM30,60,90 nebo 180. Podpořit nemocné děti můžete také jakoukoliv finanční částkou na účet 83297339/0800, variabilní symbol 1234.

Moc děkujeme všem, kteří si na ulici koupí naše sbírkové předměty nebo pomohou nemocným dětem jiným způsobem. A taky nás potěší, když se další školy nebo firmy do sbírky zapojí. Stačí vyplnit přihlášku, kterou najdete na našich webových stránkách http://www.zivotdetem.cz/formulare/prihlaska-srdickove-dny/.

Vaší pomoci rodinám s vážně nemocnými dětmi si nesmírně vážíme.

Kontakt:

MgA. Maria Křepelková – ředitelka Život dětem, o.p.s.

e-mail: maria.krepelkova@zivotdetem.cz

 

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.