Jak zabalit kufr do letadla? Tři způsoby, jak ochráníte kufr před poškozením

Pokud máte nějaké zkušenosti s cestováním, určitě jste už přišli o iluze, že jsou vaše zavazadla po čas přepravy v naprostém bezpečí. Otloukají se, kde můžou – v zavazadlovém prostoru, na pásu…

Máte několik možností, jak je ochránit před poškozením. Jaké to jsou?

Zabalte kufr do stretch folie

Na trhu je k dostání několik variant stretch fólií. Smršťovací fólie můžete pořídit v různých b a velikostech. Pro tento případ vám skvěle poslouží tzv. typ stretch fólie granát. Díky úchytu přímo do ruky se s ním skvěle manipuluje a nepotřebujete asistenci někoho dalšího. Kufr zkrátka svépomocí a v pohodlí domova obalíte strečovou fólií raz dva.

Balicí služba přímo na letišti

Na každém letišti dnes najdete místo, kde vaše zavazadlo zabalí. Buď to jsou samoobslužné stanice nebo vám je zabalí personál letiště. V každém případě za službu platíte. Když zvážíte, že hned po příletu do cílové destinace kufr z ochranné fólie vysvobodíte, nejsou to zrovna efektivně vynaložené náklady. Nešetříte tak vlastní peněženku, ale ani přírodu.

V případě, že kufr svěříte do péče personálu, nemáte plnou kontrolu nad tím, jak pečlivě ho zabalí. Takže se může stát, že kolečka zadrhávají nebo nejde vysunout madlo.

Originální obaly na zavazadla

Pokud cestujete často, pak se určitě vyplatí pořídit vlastní obal na opakované použití. Designů, velikostí a provedení je nepřeberné množství, takže výběr bez potíží přizpůsobíte svému vkusu.

Přijdou si na své milovníci extravagantních kousků, ale i ti umírnění z vás. Většina těchto obalů je vyráběna v univerzálních velikostech S, M, L. Ale pokud máte atypický tvar zavazadla, najdete na trhu i firmy, které vám obal vyrobí na míru.

Všechny tyto zmíněné varianty vaše zavazadla zaručeně ochrání před poškrábáním, ale i proti cizímu vniknutí. Záleží na vás, kterou z nich si vyberete.