Jak vybrat tu nejlepší jazykovou školu přesně podle vašeho gusta

Chcete začít navštěvovat jazykový kurz nebo chcete někoho obdarovat dárkovým poukazem, ale nevíte si rady, jak vybrat instituci, ve které budou kurzy probíhat? Pak jste narazili na správný článek! Naleznete zde totiž několik praktických rad, dle čeho vybrat jazykovou školu, která vám poskytne kurz přesně dle vašich představ.

Cena jako základní ukazatel dobrého kurzu, nebo ne?

Vybírat jazykovou školu pouze podle nízké ceny není úplně dobrý nápad. Peníze vám sice ušetří, ale cizí jazyk vás tam, bohužel, možná nenaučí. Velký podíl na tom, zda se cizí jazyk naučíte, dělá lektor a dobrý lektor za své služby žádá i náležitou peněžní odměnu. Nejdůvěryhodnější doporučení se samozřejmě zakládají na osobních zkušenostech, takže zkuste pátrat mezi známými a zjišťujte subjektivní zkušenosti.

Pokud se však bojíte, nejste si volbou kurzu vůbec jisti, většina (dobrých) jazykových škol poskytuje ukázkové hodiny, a to úplně zdarma. Přijdete se podívat na jednu lekci cizího jazyka dle vašeho uvážení – volíte si jazyk a úroveň, a poté se můžete rozhodnout, zda vám daný kurz, a také lektor, sedí, a zda jej budete chtít navštěvovat. 

Jaký je optimální počet studentů na hodině?

Počet studentů na výuce je velmi důležitá informace. Odvíjí se už od toho, zda zvolíte skupinový či individuální kurz. Pokud zvolíte individuální kurz, tak je samozřejmě intenzita kurzu nejvyšší, lektor se může věnovat pouze vašim potřebám, ale to také znamená, že je to větší investice. 

Pokud se zapíšete do skupinového jazykového kurzu, nemusí to ihned znamenat, že se toho naučíte méně. Kurz může být stejně intenzivní v 5 i ve 12 studentech, ale rozhodující roli hraje opět lektor a fakt, že studenti mají stejnou jazykovou úroveň, a tedy nikdo nikoho nebrzdí. V neposlední řadě také záleží na vaší vlastní motivaci, pravidelné přípravě a píli.

Jak tedy vybrat ten nejlepší kurz pro vás?

Sepište si, jaké aspekty kurzu jsou pro vás ty nejdůležitější. Určitě to jsou jazyk, úroveň, čas a místo výuky. Dále sem může patřit intenzita kurzu či typ lektora (rodilý mluvčí či Čech). Detailně si projděte popisy kurzů jazykových škol, které jsou vám na první pohled nejsympatičtější, ať už je to právě třeba ta lokalita či vystupování na webových stránkách. 

Tak co, jdete do toho? Univerzální recept na nejlepší jazykovku nenajdete, ale alespoň jsme vám v tomto článku poskytli krátký přehled toho, na co se při výběru jazykové školy soustředit. 

Jazyková škola PELICAN Brno poskytuje zázemí školy s dlouholetou tradicí a zkušenostmi, sídlí v centru Brnu a zakládá si na individuálnímu přístupu ke klientovi a jeho požadavkům. 

V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte na telefonu, e-mailem, anebo se rovnou zastavte do naší kanceláře v centru Brna a my se s vámi společnými silami pokusíme najít kurz, který bude to pravé ořechové pro vás.