Investiční konference agentury CzechInvest ukázala současné trendy ve startupovém prostředí

Praha 30. listopadu 2023 (PROTEXT) – Lobkowiczký palác v Praze včera hostil druhý ročník Investiční konference agentury CzechInvest. Na akci se sešlo téměř dvě stě padesát hlavních aktérů startupového ekosystému v Česku a během panelových diskusí řešili aktuální témata z oblasti investic a rozvoje inovací. Generálním partnerem akce byla společnost FTMO.

„Investiční konference představuje úspěšnou platformu pro setkání hlavních představitelů startupového prostředí. Díky ní se startupy mohou seznámit s potenciálními investory a získat cenné informace o tom, jak se na trhu prosadit. Díky tomu, že se účastnila celá škála aktérů, jsme mohli diskutovat o aktuálních výzvách a příležitostech, které startupy v Česku mají a snažit se je tak pomoci vyřešit. Jedná se zejména o zajištění podmínek pro růst inovací a startupů a k tomu patřičná legislativa, startupová víza či motivace lidí podnikat a mít globální ambice,“ uvedl pověřený generální ředitel agentury CzechInvest Petr Očko, který spolu s ministryní pro vědu, výzkum a inovace Helenou Langšádlovou a Jakubem Nešetřilem z Česko.digital, zahájili první panelovou diskuzi s názvem Inovace v srdci Evropy.

Program konference byl rozdělen do několika částí. V rámci hlavních panelů proběhla témata jako zlepšování českého prostředí pro startupy, globální ambice founderů, investiční příležitosti a startupové vize pro Česko. Probíhaly také debaty u kulatých stolů a doprovodné prezentace, které se zabývaly specifickými tématy napříč ekosystémem.

„Investiční konference je vyvrcholením naší investiční a byznysové akademie. Na jedné straně vzděláváme startupy v investičním procesu a na straně druhé popularizujeme investování do inovací a startupů mezi potenciálními investory a společnostmi. Na začátku příštího roku proběhne zmíněná akademie pro startupy, která na konferenci volně naváže,“ uvedl ředitel Odboru akcelerace startupů CzechInvestu Petr Kopeček.

Generálním partnerem Investiční konference byla společnost FTMO, která je podle žebříčku Technology Fast 50 od společnosti Deloiite potřetí za sebou nejrychleji rostoucí technologickou firmou střední a východní Evropy.

Kontakt:

David Hořínek

PR manažer a tiskový mluvčí

david.horinek@czechinvest.org

www.czechinvest.org

 

 

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.