Hradozámecká noc na Zámku Loučeň

Loučeň (Nymbursko) 25. srpna 2022 (PROTEXT) – Zažijte zámek jinak – oblíbená akce Hradozámecká noc se po roce opět vrací na vybrané objekty! Pokud vás vždy zajímalo, jak to na hradech a zámcích vypadá v noci, tento víkend ze soboty 27. srpna na neděli 28. srpna budete mít jedinečnou příležitost to zjistit. Těšit se můžete na celonoční maraton s koktejlem těch nejlepších zámeckých prohlídek, s grilovanými dobrotami od zámeckého šéfkuchaře a třeba i s přespáním ve stanu v zámeckém parku.

Stalo se již tradicí, že se na Hradozámeckou noc mnozí vydávají na hrady a zámky, aby si užili krásný letní večer. K tomuto zvyku se tradičně přidává i zámek Loučeň, a to nonstop až do rána. Milovníci netradičních zážitků a humoru se mohou těšit na kostýmovanou prohlídku s paní kněžnou, princem, komorníkem Jeho jasnosti, Bílou paní a dalšími postavami loučeňské knížecí domácnosti. Milovníci klasiky a odborných výkladů si určitě zvolí jeden ze zámeckých speciálů pana kastelána, který zná na zámku každý centimetr a o všem umí poutavě vyprávět.

„Hradozámecká noc je jednou z nejúspěšnějších akcí, které na našem zámku pořádáme. Tento rok chystáme již 13. ročník nonstop prohlídek a i letos se mají návštěvníci na co těšit,“ uvádí Vratislav Zákoutský, kastelán zámku Loučeň. „V rámci večerního programu si budou moci návštěvníci vyzkoušet chůzi po žhavém uhlí či střepech pod dohledem fakíra Magmina, podívat se na ohnivou show či šermířská vystoupení,“ dodává Vratislav Zákoutský.

Odpolední prohlídky začnou v 16 hodin a budou probíhat až do 6. hodiny ranní. Po celý večer bude šéfkuchař Tomáš Petráň se svým týmem připravovat dobroty na grilu. Ve středověku se totiž při takovýchto slavnostních příležitostech jedlo zejména maso. Program bude po celou dobu doprovázen také hudebně – a to středověkou kapelou Jagabab – a chybět nebude ani, pro Loučeň typická, světelno – hudební show promítaná na fasádě zámku.

Maraton speciálních prohlídek až do svítání

– 16:30 Klasická prohlídka

– 17.00 Dětská prohlídka

– 17.30 Čokoládová prohlídka

– 18.00 Aristokratická prohlídka

– 18.30 Aristokratická prohlídka

– 19.00 Večerníček s kněžnou Marií

– 19.30 Aristokratická prohlídka

– 20.00 Prohlídka s Bílou paní – dětská

– 20.30 Aristokratická prohlídka

– 21.00 Kastelánská prohlídka

– 21.30 Čokoládová prohlídka

– 22.00 Prohlídka s Bílou paní – dětská

– 22.30 Speciální prohlídka „Celým zámkem od půdy až po sklep“

– 23.00 Speciální prohlídka „Celým zámkem od půdy až po sklep“

– 23.30 Prohlídka s Bílou paní – dospělácká

– 00.00 Půlnoční prohlídka

– 01.00 Speciální prohlídka “ Za tajemstvími loučeňského zámku“

– 02.00 Prohlídka s komorníkem

– 03.00 Astronomická prohlídka

– 04.00 Kastelánská prohlídka

– 05.00 Poslední prohlídka, než slunce pohlédne na nový den

Více informací včetně podrobného programu Hradozámecké noci naleznete na https://www.zamekloucen.cz/a/hradozamecka-noc

Zámek Loučeň je jednou z nejnavštěvovanějších památek ve Středočeském kraji. Zámek, postavený na počátku 18. století a vlastněný rody Valdštejnů, Furstenberků a Thurn-Taxisů, je provozovaný společností Loučeň a.s. a od 7. 7. 2007 je přístupný veřejnosti. Lákadlem pro návštěvníky je kromě prohlídek s kostýmovanými průvodci rozlehlý romantický anglický park s Labyrintáriem, unikátní kolekcí 12 labyrintů a bludišť, postavené dle návrhu britského projektanta Adriana Fishera. Celý zámecký areál je památkově chráněný. http://www.zamekloucen.cz/.

Kontakt pro více informací:

PR manager – Bc. Vendula Knapová, e-mail: vendula.knapova@zamekloucen.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.