GeoPas.cz pomáhá datovým projektům

Praha 5. března 2024 (PROTEXT) – Mapová aplikace GeoPas.cz přináší řadu zajímavých informací o nemovitostech a území České republiky. Zpracovává totiž velké množství nejrůznějších zdrojů (např. data z katastru nemovitostí, data o životním prostředí, vodě, obyvatelstvu nebo geologii), které jsou užitečné při různých činnostech. Dosah GeoPas.cz ale nekončí na webových stránkách, naopak data jsou využívána v dalších systémech prostřednictvím API.

GeoPas.cz API

Rozhraní pro přístup k datovým sadám – GeoPas.cz API – bylo spuštěno v první veřejné verzi na začátku roku 2024 a rozšiřuje se na základě poptávky po datech. Kdo API využívá? Nejčastěji jsou to systémy z oblasti realit, výstavby a energetiky. Někdo potřebuje informace o půdě, někdo o riziku povodní, jiný o životním prostředí.

Hlavní myšlenka týmu GeoPas.cz je nabídnout tato data partnerům, ať už IT projektům či startupům, umožnit jim tak soustředit se na svůj hlavní byznys a nezabývat se zdlouhavým a často složitým zpracováním dat ze základních zdrojů.

Prohlédněte si možnosti GeoPas.cz API zde: https://geopas.cz/geopas-api

 

Kontakt: info@g-tix.cz