Evropská konference pastorů 2024

Praha 14. května 2024 (PROTEXT) – Ve středu 1. května proběhla po celé Evropě, včetně Prahy, Evropská konference pastorů 2024. Mezinárodní událost, na které se sešlo přes 200 pastorů, se věnovala tématu současnosti a budoucnosti křesťanství v Evropě. Celá událost se nesla v duchu spolupráce a upřímného sdílení pastorů.

Napříč národy a denominacemi

Konference, která se konala v mnoha evropských městech, se zúčastnilo celkem 211 pastorů a 2673 lidí. V Praze navštívilo událost 34 pastorů z různých denominací z Česka i ze zahraničí (Slovensko, Ukrajina, Velká Británie a další).

Událost, kterou pořádala Křesťanská misijní skupina Sión (Zion Christian Mission Group), probíhala v pozitivní atmosféře a očekávání. V rozhovoru hosté ocenili precizní organizaci celé akce, účast mnoha mladých lidí i obsah semináře na téma Zjevení.

Diskuse i praktické kroky

Křesťanská misijní skupina Sión připravila tuto událost, aby upozornila na úpadek křesťanství, jeho velké rozdělení a skrze jednotu hledala cestu pro jeho oživení.

Program zahrnoval mimo chvály a taneční vystoupení také záznam ze semináře na téma naplnění knihy Zjevení, který proběhl na konci dubna tohoto roku na Filipínách.

Po projevu jednotlivých pastorů následoval společný čas diskuze. Pastoři hledali řešení pro výzvy, kterým čelí církve v dnešní Evropě. Co mohou ve své pozici prakticky udělat? Všichni pastoři sdíleli jak těžkosti, tak i silná svědectví.

Závěrem všichni pastoři, kteří se zúčastnili diskuse, učinili praktický krok. Každý z nich sepsal rozhodnutí a společně se zapojili do 40denní výzvy společné modlitby a pokání.

Křesťanská misijní skupina Sión

Křesťanská misijní skupina Sión, založená v roce 1990, je křesťanská vzdělávací organizace s pobočkami po celém světě včetně Evropy. Jejím cílem je rozvíjet svět života víry a praktikovat mír a harmonii. Její hlavní činností je vedení bezplatného biblického vzdělávacího programu pro pastory a širokou veřejnost.

Pokračování v červnu

Evropská konference pastorů 2024 není poslední významnou událostí první poloviny roku. V polovině června je plánovaná další konference mnohem větších rozměrů, na kterou byli všichni hosté také pozváni. Nadcházející konference, kde se očekává účast pastorů z celé Evropy, je proto považována za dobrou příležitost pro sjednocení se a oživení křesťanského světa.

Zajímá vás více? Napište nám: czech@shincheonji.cz

Více aktualit a videí najdete na našich sociálních sítích a YouTube.

 

Kontakt:

propagace@shincheonji.cz

www.novenebenovazeme.cz

www.shincheonji.cz

 

Zdroj: církev Nové nebe nová země, Shincheonji