Ergo pojišťovna se mění na SV pojišťovna

Praha 31. října 2022 (PROTEXT) – Ergo pojišťovna se 28. října 2022 přejmenovala na SV pojišťovnu. S novým názvem společnosti se veřejně zviditelňuje změna vlastníka na německou finanční skupinu S.V. Holding AG se sídlem v Drážďanech, která byla dokončena v listopadu 2021. Pojišťovna však zůstává českou firmou se silným německým zázemím.

„Když jsme v listopadu 2021 změnili vlastníka na německý finanční koncern S.V. Holding AG, začala se pro naši společnost psát nová kapitola. S touto změnou spojená spolupráce s německými spořitelnami Sparkassen nám umožní nejen vzájemně rozšířit svou nabídku, ale také posílit distribuční síť a zapojení moderních technologií do našeho klientského servisu,“ říká Jana Jenšová, předsedkyně představenstva SV pojišťovny.

Česká společnost SV pojišťovna, a.s., spravuje portfolio přibližně 800 tisíc klientů a ročně vykazuje okolo 600 milionů Kč předepsaného pojistného. Společnost se dlouhodobě zaměřuje na specializované produkty, jako je pojištění prodloužené záruky, zdravotní pojištění pro cizince, cestovní pojištění a pojištění odpovědnosti. Ve svém portfoliu spravuje i úrazové, majetkové a životní pojištění. Produkty jsou nabízeny samostatnými obchodními zástupci a makléři, Vojenskou zdravotní pojišťovnou České republiky, obchody Planeo Elektro, dceřinou společností SV Pro-finance (dříve Ergo Pro) a dalšími významnými obchodními partnery.

K 28. říjnu 2022 se mění obchodní název společnosti, avšak veškeré smluvní obsahy a podmínky pro klienty a obchodní partnery zůstávají zcela beze změny.

O Sparkassen-Versicherung Sachsen a finanční skupině S.V. Holding AG

Od 4. listopadu 2021 je vlastníkem Ergo pojišťovny S.V. Holding AG. S.V. Holding AG je také 100 % vlastníkem společností Sparkassen-Versicherung Sachsen Lebensversicherung AG a Sparkassen-Versicherung Sachsen Allgemeine Versicherung AG. Akcionáři a zakladateli S.V. Holding AG jsou prostřednictvím holdingových společností saské spořitelny a jihoněmecké pojišťovny Bayern-Versicherung AG se sídlem v Mnichově a SV SparkassenVersicherung se sídlem ve Stuttgartu.

Sparkassen-Versicherung Sachsen operuje na německém trhu více než 30 let. Patří do skupiny veřejných pojistitelů a je jedinou pojišťovnou se sídlem ve Svobodném státě Sasko. Ročně vykazuje okolo 720 mil. eur předepsaného pojistného a její počet interních a externích zaměstnanců dosahuje cca 800 osob.

V případě dotazů kontaktujte, prosím:

Běla Jašková

Bemark

e-mail: jaskova@bemark.cz