Dopravu ve Zlíně komplikuje částečná uzavírka na I/49, potrvá do půlky srpna

Zlín 27. července 2023 (PROTEXT) – Až třicet tisíc aut projede denně centrem Zlína. Prázdninového provozu, který je přece jen o něco klidnější, využilo Ředitelství silnic a dálnic k opravě povrchu části silnice I/49 v centru města. Konkrétně jde o úsek od křižovatky Třídy Tomáše Bati a Antonínovy ulice po křižovatku ulic Štefánikova a Osvoboditelů. Dopravní zácpy tady bývají běžné. Tím spíše se dají očekávat v případě opravy silnice. Čerstvá částečná uzavírka zdržela o několik desítek minut třeba řidiče, kteří mířili na festival Masters of Rock do Vizovic. Dopravní problémy ale budou pokračovat i v dalších dnech. Práce a s nimi i uzavírky se posouvají ve třech etapách.

Karel Chudárek, ředitel Správy Zlín ŘSD: „Ta komunikace má dva nebo tři pruhy a vždycky ji uzavřeme tak, aby jeden jízdní pruh byl průjezdný. V některých případech budou průjezdné dva pruhy, tam kde jsou třeba čtyři, ale většinou bude průjezdný pouze jeden jízdní pruh i tam, kde jsou jízdní pruhy tři.“

Právě hustota dopravy typická pro krajské město způsobuje poškození asfaltového povrchu silnice a vynutila si její opravu. Ředitelství silnic a dálnic, které je jejím investorem, za ni zaplatí 19 milionů korun.

Karel Chudárek, ředitel Správy Zlín ŘSD: „Ta silnice je ve špatném stavu, jsou na ní hluboce vyjeté koleje a je kompletně rozpraskaná. My jsme museli zahájit výměnu povrchu, protože jinak by nás to dohnalo v zimním období, kdy bychom to museli opravovat jinými technologiemi, které jsou finančně náročné a ještě pomalejší. Proto jsme zvolili termín z našeho pohledu nejzazší, protože se snažíme, aby to bylo o prázdninách, kdy je provoz přece jen menší.“

Tato uzavírka potrvá do 12. srpna. Ve Zlíně však není jediná. Stále se pracuje také na Březnické ulici, která do Třídy Tomáše Bati ústí. A po skončení aktuální opravy se dopravní problémy na silnici I/49 přesunou blíž k Otrokovicím. Na konci léta se plánuje rekonstrukce úseku od dálnice D/55 po nákupní středisko Centro Zlín.