China Matters uvádí film „Dny slávy na ledě“, který vypráví jedinečný příběh hokejového týmu v Pekingu

Peking 24. listopadu 2022 (PROTEXT) – Zimní olympijské hry v Pekingu jsou za námi, ale nadšení lidí pro zimní sporty ani v nejmenším nevyprchalo.

Zhou Yunjie je brankářem hokejového týmu Peking 1979. Většině hráčů tohoto týmu je dnes více než 60 let, mnozí z nich začínali jako studenti pekingské sportovní školy Shichahai. Hráči, kteří začali s výukou hokeje ve velmi mladém věku, věnovali většinu svého času tvrdému tréninku na ledě. V roce 1979 se tato tvrdá práce vyplatila a jejich amatérský tým vyhrál šesté místo v Národní mládežnické hokejové lize, čímž mnohé šokoval.

Ještě téhož roku byl však tým bohužel z různých důvodů rozpuštěn. Cesty Zhou Yunjie a jeho spoluhráčů se rozdělily, hráči pokračovali v jiných kariérách.

V tomto videu se Zhou Yunjie podělí o svůj příběh o tom, jak se znovu sešel se svými bývalými spoluhráči, aby znovu hrál lední hokej poté, co se dozvěděl o plánech Číny na pořádání zimních olympijských her. „Když jsem si poprvé oblékl výstroj, abych si zahrál hokej se svými starými kamarády, vlastně jsem se rozplakal,“ řekl ve videu Zhou Yunjie. Na počest tohoto shledání hráči pojmenovali tým „Peking 1979“, což pro ně symbolizuje nový začátek.

Zhou Yunjie a jeho spoluhráči slibují, že budou i nadále pokračovat v plnění svých hokejových snů.

YouTube odkaz: https://youtu.be/OeAMxaRTxgw

Kontaktní osoba: Jane Cheng

Tel: 008610-68996566

E-mail: 1163514639@qq.com