Česko vyhlásí dopravní stavbu roku 2023

Stane se tak v úterý 25. června v Praze od 18:00 na galavečeru v prostorách Fantova sálu na Hlavním nádraží, Wilsonova 8, Praha 2. Na akci zvou Martin Kupka, ministr dopravy ČR, Miloslava Veselá, CEO TOP EXPO CZ, a Jiří Nouza, prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví. Účast je třeba potvrdit na sekretariat@top-expo.cz.

Hlavním cílem soutěže, která vybere a ocení výjimečné dopravní stavby a projekty, je poukázat na zlepšující se dopravní infrastrukturu v ČR, představit zajímavé obory českého dopravního stavitelství a vybrané inženýrské profese. Tyto prezentace jsou určeny nejen laické a odborné veřejnosti, ale také politické reprezentaci ČR a EU. 

Do soutěžního ročníku 2023 se přihlašovaly dopravní stavby, části dopravních staveb, samostatné objekty, technologie a inovace, které byly zkolaudovány nebo uvedeny do provozu na území České republiky i v zahraničí od 1. ledna 2021 do 31. prosince 2023. Podmínkou bylo, že se dané záměry této soutěže dosud nezúčastnily. Přihlašovatelem mohla být pouze společnost registrovaná v tuzemsku. 

Akce se koná pod záštitou ministra dopravy ČR Martina Kupky a 1. náměstka hlavního města Prahy pro dopravu Zdeňka Hřiba. 

Generálním partnerem akce je Ředitelství silnic a dálnic, Svaz podnikatelů ve stavebnictví je partnerem akce.