Češi milují nejen Itálii, ale i italštinu! Lingua nostra otevírá podzimní semestr s rekordním počtem studentů

Praha 17. října 2023 (PROTEXT) – Láska k Itálii neustále roste a touha Čechů učit se italštinu roste spolu s ní. Lingua nostra, výjimečná škola italštiny v srdci Česka, otevírá podzimní semestr s rekordním počtem nadšených studentů.

Lingua nostra, škola italštiny s jedinečným postavením na trhu, otevírá své dveře pro podzimní semestr s rekordním počtem studentů. Od svého založení v roce 2012 škola nabízí výuku italštiny více než 700 studentům, aniž by ztratila rodinnou atmosféru malé školy.

Renata Kašparová, ředitelka školy, sdílí svou radost: „Lingua nostra je unikátní institucí, myslím, že nejen v českém měřítku, ale i světově. Nebývá běžné, aby se jazyková škola, v níž se vyučuje jediný jazyk, rozrostla do takových rozměrů. Navíc se nám daří, i přesto, že v současnosti vyučujeme italštinu přes 700 studentů, udržet rodinnou atmosféru malé školy, díky kompaktnímu a stálému týmu lektorů a malým skupinkám v jednotlivých kurzech.“

Škola je hrdá na své víkendové kurzy, studijní a poznávací zájezdy do Itálie a různé akce, které pomáhají udržovat silnou komunitu studentů a lektorů. „Je pozoruhodné, že mezi studenty, kteří se k nám vracejí, jsou i takoví, kteří s námi studují již 11 let,” doplňuje ředitelka. Tato dlouhodobá angažovanost je důkazem kvality výuky a podpory, kterou Lingua nostra poskytuje.

Mezinárodní uznání získala škola také v Itálii, kde je stáž v Lingua nostra vysoce ceněna mezi studenty jazykových oborů italských univerzit. Tato mezinárodní spolupráce zdůrazňuje hodnotu, kterou Lingua nostra přináší nejen v oblasti jazykového vzdělávání, ale také ve výměně pedagogických zkušeností.

Kromě pravidelných semestrálních skupinových kurzů a individuálního studia pořádá Lingua nostra mnoho jednorázových akcí a lekcí, včetně víkendů, zájezdů, tematických kurzů, divadelních představení a slavností. Tyto akce nejen obohacují vzdělávací zkušenost, ale také poskytují příležitosti pro sociální interakci a prohlubování kulturologických znalostí.

„Studium jazyka je dlouhodobý proces, a co se naučíte, musí být pravidelně obnovováno a vylepšováno. V Lingua nostra věříme, že naši studenti zůstanou s námi i v nadcházejících letech, a těšíme se na oslavu dvacetiletého výročí společně s našimi prvními studenty. V Lingua nostra nejen že se studenti učí italštinu, ale také se do ní (a díky ní) zamilovávají. V příjemném prostředí naší školy vznikají mnohá přátelství, a často i více než přátelství,“ uzavírá Renata, ředitelka školy.

Kontakt:

Mgr. Renata Kašparová, zakladatelka a ředitelka školy

info@linguanostra.cz

Mgr. Hana Lecci, Marketing & Back Office

zijemeitalstinou@linguanostra.cz

Poznámky:

(1) Pro více informací o kurzech a akcích navštivte naše webové stránky www.linguanostra.cz. Přihlášky jsou otevřené po celý rok.

O Lingua nostra:

Lingua nostra je přední jazyková škola italštiny v Praze, založená v roce 2012 s cílem poskytovat kvalitní výuku italštiny v přátelském a podporujícím prostředí. S kompaktním týmem zkušených lektorů a řadou inovativních programů nabízí Lingua nostra studentům možnost ponořit se do italského jazyka a kultury, zatímco buduje silnou a propojenou komunitu nadšenců do italštiny.