Centropol opět snížil ceny a doporučuje sjednání nových smluv

Praha 16. srpna 2023 (PROTEXT) – Centropol opět snížil ceny a doporučuje sjednání nových smluv

– Elektřina s fixací na 1 rok v průměru za 3 850 Kč/MWh a stálý měsíční plat 90 Kč bez DPH

– Plyn s fixací na 1 rok v průměru za 1 739 Kč/MWh a stálý měsíční plat 50/70/105 Kč bez DPH

– Vhodnější období pro uzavření nové smlouvy už do konce roku nelze očekávat

Český dodavatel energií CENTROPOL ENERGY, a.s., znovu snižuje ceny energií u svých ceníků a stlačil je ještě výrazněji pod vládní strop. S účinností od 15. 8. nabízí roční fixaci při online sjednání kontraktu za průměrnou cenu 3 850 Kč bez DPH za MWh u silové elektřiny a 1 739 Kč bez DPH za dodávku zemního plynu. Dalším bonusem při elektronickém uzavření smlouvy na centropol.cz je 1 000 Kč do ročního vyúčtování. Jedná se o nabídku při změně dodavatele, tedy pro nově přicházející zákazníky. Stávajícím zákazníkům Centropol snižuje ceny opakovaně a průměrná cena u aktualizovaných smluv je rovněž pod hladinou 4 000 Kč bez DPH za MWh silové elektřiny.

Centropol své ceníky letos upravuje již poněkolikáté. Byl jedním z prvních dodavatelů, kteří dostali cenu elektřiny i zemního plynu pod úroveň vládního stropu. Začal zlevňovat již letos v únoru a snížení cen se týkalo jak stávajících, tak nových zákazníků, které jako jeden z mála dodavatelů ani během energetické krize nepřestal přijímat.

„Snižujeme ceny, kdykoli to jde – to je náš obchodní model, který se propsal i do komunikace. Je to skutečný popis toho, co v Centropolu dlouhodobě děláme a co je právě v této době důležitější než kdy jindy,“ vysvětluje marketingový ředitel a člen představenstva Jiří Matoušek. „Naše dodávky energií vycházejí z konzervativní nákupní strategie a také díky našim střízlivým nákladům jsme schopni doručit našim zákazníkům dlouhodobě nižší ceny. To nám umožňuje průběžně upravovat ceníky, oslovovat spotřebitele s atraktivní nabídkou a je to i jeden z důvodů, proč zákazníků Centropolu stále přibývá,“ doplňuje.

Centropol patří spíše k výjimkám mezi velkými dodavateli, neboť na trhu není pravidlem, že by dodavatelé již měli veškeré běžné produkty pro svou zákaznickou bázi pod cenovým stropem, ani to, že ceny pro nové a stávající zákazníky jsou na podobné úrovni. Podle Jiřího Matouška je právě nyní optimální období pro uzavírání nových smluv na dodávku, protože ceny energií už s vysokou pravděpodobností dále klesat nebudou a s blížící se zimou začnou spíše stoupat.

„Podle nás jsou podmínky pro uzavření smlouvy aktuálně nejvýhodnější a do konce roku lepší spíše nebudou. Doporučujeme a také nabízíme pouze produkty s krátkou dobou fixace ceny na 1 nebo na 1,5 roku. Trh i nadále zůstává volatilní a k poklesu velkoobchodních cen elektřiny tak, aby se propsaly do ještě nižších cen pro koncové zákazníky, do konce roku 2023 pravděpodobně již nedojde. Zájemce o přechod k Centropolu při sjednání produktu s jednoletou fixací ceny motivujeme k elektronickému uzavření smlouvy bonusem v podobě slevy ve výši 1 000 korun do ročního vyúčtování. Online prostředí celý proces významně urychluje a uvolní kapacity zákaznického oddělení, abychom v co nejkratším čase mohli zvládnout všechny, kdo se na nás obracejí,“ uzavírá Jiří Matoušek.

CENTROPOL ENERGY, a.s. je český dodavatel energií s 21letou působností a silným finančním zázemím. Patří k nejrychleji rostoucím stabilním dodavatelům, v jeho péči je přes 290 tisíc odběrných míst z řad domácností, firem i veřejných institucí. Mezi lednem 2022 a 2023 zákaznické portfolio společnosti meziročně vzrostlo o téměř 4,5 tisíce odběrných míst.