Část ulice Borovského v Karviné je průjezdná, uzavírka začala v dalším úseku

Karviná 1. května 2024 (PROTEXT) – Práce týkající se opravy ulice Borovského pokračují podle harmonogramu. První část silnice, která byla uzavřena od 8. dubna, je v tuto chvíli průjezdná.

Tomáš Danihlík, vedoucí střediska Karviná Správy silnic MSK: „Rekonstrukce silnice ulice Borovského II/472 se od pondělí 29. dubna dostává do své druhé etapy. První etapa byla zprovozněna v sobotu 27. dubna a byl na ni puštěn provoz v obou směrech.“

Radek Podstavka (ANO), náměstek hejtmana MSK: „Už máme položený povrch, ještě se dodělá napojení na 17. listopadu, tam se bude ještě trochu frézovat a dodávat asfalt a pak, až to bude celé hotové, tak se to na jeden nebo dva dny celé uzavře a budou se dělat plastové nátěry, vodorovné značení, čáry atd.”

Hned v pondělí 29. dubna se uzavřela další část silnice, a to od křižovatky s ulicí Kosmonautů až po křižovatku s ulicí Na Kopci.

Tomáš Danihlík, vedoucí střediska Karviná Správy silnic MSK: „V celé této trase je naplánovaná úplná uzávěra, a to především z technologických důvodů, neboť zde dochází k rekonstrukci odvodnění a dále ke speciální technologii zesílení podkladních vrstev recyklací za studena.“

V místě křížení s ulicí Na kopci musí řidiči počítat se zdržením při průjezdu, provoz je tady řízen kyvadlově semafory.

Radek Podstavka (ANO), náměstek hejtmana MSK: „Tady budeme provádět výstavbu kruhové křižovatky. Tato křižovatka s ulicí Na Kopci je dost nebezpečná, projektanti navrhli, aby se tady udělal kruhový objezd, bude takový jednodušší, něco jako je na ulici Polská, popřípadě vedle Lidlu u Kovony, takže nebude to složitý kruhový objezd, ale budou platit všechna pravidla jako na kruhovém objezdu.”

2. úsek ulice Borovského byl také trasou tří linek autobusů, 513, 519 a 520. Jezdí pouze linka 520, pro kterou platí po dobu opravy výlukový jízdní řád. Práce v druhé etapě jsou naplánovány do 19. května.

Zdroj: POLAR televize Ostrava