Borrtex představuje album Pure: Klavírní symfonie jednoduchosti

Praha 27. listopadu 2023 (PROTEXT) – Český hudební skladatel a klavírista Daniel Bordovský, profesně známý jako Borrtex, se chystá zaujmout milovníky moderní klasické hudby svým nejnovějším albem PURE. Toto dílo, které se dostane k posluchačům již tento pátek, představuje zkoumání esence sólové klavírní hudby, její jednoduchosti a elegance. Album je sbírkou krátkých, klavírních balad, které vynikají v neokázalosti svých motivů a melodických vzorů.

Daniel je skladatel se zaměřením na instrumentální neoklasiku s přesahy do ambientní alternativy. Jeho hudební cesta začala v Havířově, nejmladším českém městě, kde od šesti let navštěvoval hodiny klavíru v místní základní hudební škole. Přestože se hudbě věnoval od raného věku, pravou vášeň pro kreativní a autorskou tvorbu objevil až v sedmnácti letech.

“Z nového alba jsem opravdu nadšený. V jednoduchosti klavírní hudby jsem vždy pociťoval jedinečné kouzlo. Myšlenka, že bych tomuto stylu věnoval celé album mi byla již delší dobu blízká. Pevně věřím, že má nová tvorba vystihuje podstatu moderně lazeného sólového klavíru a těším se, že si ho posluchači užijí,“ sdílí Daniel své myšlenky.

S více než jedním milionem posluchačů měsíčně na Spotify, patří Daniel mezi vůbec nejposlouchanější české interprety na globální scéně, jeho instrumentální tvorba si získala mimořádnou popularitu, což je vzhledem k relativně úzké žánrové specifikaci pozoruhodný úspěch a svědčí o výjimečném přijetí tohoto stylu i mezi širokým spektrem posluchačů po celém světě.

Ke své rostoucí popularitě Daniel poznamenává: „Skokový nárůst mého publika na konci loňského roku byl naprosto nečekaný a do jisté míry zůstává záhadou. Jsem hluboce vděčný každému, kdo se propojil s mou hudbou a našel v ní něco pro sebe. Největší motivací pro mou tvorbu je právě radost z jejího sdílení a vzájemného prožívání s posluchači.”

Nejde ale jen o streamovací platformy. Kromě velkého ohlasu od posluchačů, dosáhl Daniel expanze i v licencování svých skladeb pro filmy, seriály a různé mezinárodní audiovizuální projekty. Jeho hudba se objevila nejen v domácích pořadech na České televizi, ale také v projektech velkých společností jako jsou Netflix, National Geographic nebo HBO. Teď v listopadu jedna z jeho skladeb zazněla také v nové italské minisérii ‚Sicilští Lvi‘, produkované studiem Disney podle knižní předlohy autorky Stefanie Auci.

Prozkoumejte klavírní kouzlo alba PURE, od pátku dostupné na všech předních streamovacích službách.

 

Video upoutávka na album zde: https://www.youtube.com/watch?v=kzsNSeHnTIw

Kontakt: press@borrtex.com