Bonus 3500 Kč k nově založenému stavebnímu spoření pro děti

Praha 1. srpna 2022 (PROTEXT) – Blíží se nový školní rok a s ním i mnoho výdajů a přemýšlení o budoucnosti dětí. Doba není jednoduchá, proto věříme, že by mnoho rodičů uvítalo podporu pro své ratolesti. Finanční skupina České spořitelny se stejně jako v loňském roce rozhodla zvýhodnit produkty, které se mladých lidí týkají.

Zapojila se i Buřinka. Od 1. srpna do 31. října nabízí bonus ve výši 3500 Kč k nově uzavřené smlouvě o stavebním spoření pro děti. Zhodnocení vkladů tak dosáhne až 6,9 % ročně při započítání bonusu, maximálního státního příspěvku, 2,5% úročení vkladů, a to včetně poplatku za uzavření smlouvy a za vedení účtu.

Bonus na stavebku se zároveň potkává s podporou dalších produktů pro děti ve Finanční skupině České spořitelny. Je to také dobrá příležitost, jak dítěti vštípit základy finanční gramotnosti a zřídit mu dětský účet s kapesným od České spořitelny navíc. Stranou nezůstává ani penzijní spoření pro děti, které nabízí bonus 1000 Kč. Celkově je možné na dítě získat příspěvek až 5100 Kč, který obsahuje jednorázový bonus 3500 Kč na stavebku a 1000 Kč na penzijku, včetně příspěvku na dětském účtu až 600 Kč (vypláceno po dobu 6 měsíců). Akce všech společností lze kombinovat. Při současném založení dětského účtu a stavebního spoření získá klient dvojnásobný příspěvek ke kapesnému.

„Dětské smlouvy mají významný podíl na celkovém počtu nově uzavíraných smluv v Buřince. Nejčastěji jsou uzavírány rodiči online, a to v prvním roce života dítěte. Buřinka je aktuálně také jediná stavební spořitelna, která umožňuje uzavření stavebního spoření pro děti zcela online,“ vysvětluje Jiří Neumann, ředitel vkladů a řízení změn.

Co je třeba pro získání bonusu:

– Sepsat novou smlouvu v termínu 1. 8. – 31. 10. 2022.

– Platí pro děti a mladé nejpozději v den před jejich 18. narozeninami.

– Bonus ve výši 3500 Kč za uzavření první smlouvy o novém stavebním spoření dětský klient obdrží do 1 měsíce ode dne sjednání smlouvy

– Jedinou podmínkou je dodržet minimální délku spoření nejméně 2 roky.

– Akce nelze kombinovat s dalšími akcemi SSČS na nové stavebko.

Bonus pro dospělé, kteří si uzavírají stavební spoření, zůstává ve výši 2500 Kč. Zde je možné dosáhnout zhodnocení až 6,5 % ročně.

Stavební spoření od Buřinky si může sjednat každý. Výhodou spoření u Buřinky je zejména volnost ve spoření a žádné sankce za předčasné ukončení. Nejrychlejší a aktuálně nejvýhodnější je uzavření stavebního spoření online, což platí i pro dětské smlouvy. Ke smlouvě stačí připojit kopii rodného listu dítěte. Vše lze vyřídit zcela online na www.burinka.cz. U dětských smluv také není třeba po uplynutí šestileté vázací doby zakládat smlouvu novou, ale je možné pokračovat v té stávající.

Více informací je k dispozici na www.burinka.cz nebo na bezplatné lince 800 120 120. Souhrnnou informaci o všech akcích pro děti ve Finanční skupině ČS najdete na: www.csas.cz.